Św. Jan Bosko ma swój przystanek

DSCN4649I to nie byle jaki! Na przystanku autobusowym MZK, naprzeciwko naszego kościoła, pojawiła się nowa wiata – pierwsza taka w centrum Piły, gdzie wypisana jest nazwa przystanku. Można usiąść i poczekać na autobus, mając nad głową imię i nazwisko założyciela Salezjanów. Przystanek znajduje się na ul. Okrzei. Swoją nazwę zaczerpnął od prostopadłej ulicy względem Okrzei – ul. świętego Jana Bosko.

Na przystanku zatrzymują się autobusy linii 3, 4 oraz 0. Jest to przystanek pojedynczy – nie ma swojego odpowiednika po przeciwnej stronie ulicy. Został stworzony z myślą o uczniach z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie.

Ulica, od której nazwany został przystanek oraz na której znajduje się nasz kościół zyskała swoją nazwę w latach 90. ubiegłego wieku. Wcześniej nosiła nazwę ul. Krzywej. Biegnie w dosyć dziwny sposób – na kształt litery Y. Zaczyna się przy liceum “na Pola”, biegnie deptakiem, przecina ul. Okrzei i okala nasz kościół łącząc się z jednej strony z ul. Sikorskiego, a z drugiej z ul. Kilińskiego. Możliwie, że wkrótce ul. św. Jana Bosko zostanie podzielona – część ulicy wyłączona z ruchu drogowego ma być nazwana im. Ks. Stanisława Olędzkiego. O tym pisaliśmy TUTAJ.

Oficjalna nazwa ulicy to świętego Jana Bosko (w pełnej nazwie świętego; nie pisane skrótem św.). Szkoda, że pilskie MZK pominęło przymiotnik świętego w nazwie przystanku.

DSCN4651

DSCN4657

DSCN4659

DSCN4661