Współpracownicy na skupieniu

DSC06256Kwartalny Dzień Skupienia Wspólnot Lokalnych odbył się w Lądzie nad Wartą w dniu 19 października 2011 r. Za organizację tego dnia odpowiedzialni byli Współpracownicy z miejscowej wspólnoty, a uczestnikami spotkania Współpracownicy różnych wspólnot lokalnych z regionu pilskiego. W miłej siostrzano-braterskiej atmosferze rozpoczęto smakowitym śniadaniem w refektarzu klasztornym.

Później ks. Władysława Kołyszko opiekun miejscowej Wspólnoty wygłosił bardzo ciekawą konferencję na temat: „Ksiądz Bosko i kult Maryi Wspomożycielki Wiernych”. Następnie ks. Marcin Nowicki delegat inspektorialny mówił na temat życia i formacji Współpracowników: „Jak na nowo powinno wzrastać we mnie powołanie salezjańskie” i że „sam jestem odpowiedzialny za swoją formację. Potem uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, koncelebrowanej, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marcin Nowicki, pozostali księża to ks. Władysław Kołyszko i ks. Adam Michalski. Podczas Eucharystii czwórka aspirantów tj. dwa małżeństwa złożyły swoje przyrzeczenia, powiększając grono członków miejscowej wspólnoty. Wspólny obiad, możliwość zwiedzenia Seminarium, spotkanie przy kawie, pysznym cieście umożliwiło wymianę doświadczeń. O godz.14,30 zgromadziliśmy się w kaplicy na Adoracji Najświętszego Sakramentu i o godz. 15,00 odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Animację tej godziny poprowadziła Koordynator lokalna Barbara Konke. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Salezjanów Współpracowników w Lądzie nad Wartą za przyjęcie i zorganizowanie – Kwartalnego Dnia Skupienia, w którym mogliśmy z radością uczestniczyć .

DSC06239

Krystyna Stawicka