Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

baner_glownyTen dzień ma uwrażliwiać Polaków na problem wolności religijnej, jako jednego z podstawowych praw człowieka. Ma także ukazać obecną, trudną sytuację chrześcijan w świecie, sytuację, w której chrześcijanie spotykają się z dyskryminacją prawną i społeczną, jak i z krwawym prześladowaniem. Nie bądź obojętny. Twoja pomoc ma wartość większą niż myślisz. Wspieramy obóz dla uchodźców w Chartumie, prowadzony przez Siostry Salezjanki od 1989 r., który niesie pomoc uciekinierom. Dzięki TWOJEJ pomocy Siostry będą mogły także wyżywić  dzieci z obozu dla uchodźców.

Właśnie – 13 listopada – to III Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który przeżywamy w Kościele w Polsce, a także w naszej parafii. Obecnie organizacje katolickie, jak również protestanckie, zgodnie podają, że jest ponad 70 krajów, gdzie chrześcijanie są krwawo prześladowani z powodu wyznawanej wiary. W tym roku w sposób szczególny ukazuje się sytuację Sudanu Południowego, najmłodszego państwa na mapie świata.

Zwracamy się z gorącą prośbą o modlitwę za prześladowany Kościół. Będziemy także bardzo wdzięczni za wszelką pomoc, także tę materialną.

Więcej na temat III Dnia Solidarności na stronie: www.pkwp.org

Czy wiesz, że w Sudanie …

  • 35 000 chrześcijan to niewolnicy islamskich “panów”
  • większość dzieci jest niedożywiona
  • 75% mieszkańców to bezrobotni
  • 90% populacji to analfabeci
  • większość mieszkańców cierpi głód