XI Forum Charyzmatyczne w Łodzi

DSC_3471Aby nabrać właściwego stosunku do życia i spraw, które się w naszym życiu pojawiają, a także by trochę odpocząć od codzienności 34-osobowa grupa członków Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. „Nazaret” z naszej parafii wraz ze swoim opiekunem ks. Jerzym Czają, wybrała się na XI Forum Charyzmatyczne do Łodzi, by w dniach 30 IX-2 X 2011 posłuchać, co Pan Bóg chce im powiedzieć i w czym pomóc.

Hasłem tegorocznego Forum były słowa, które Bóg wielokrotnie kieruje do nas zarówno w Starym, jak i w Nowym Testamencie: Nie lękajcie się!

Głównym gościem była Patti Gallagher Mansfield, świecka ewangelizatorka pochodząca z Nowego Orleanu, żona i matka czwórki dzieci. Patti opierając się na świadectwie własnego życia, wskazywała jaką drogą można pójść by spotkanie z Bogiem było bardziej owocne i całkiem osobiste i by nie lękać się Boga, bo niewolnik nigdy nie będzie prawdziwie kochał.

Ojciec Remigiusz Recław, główny organizator Forum, mówił o lękach, które zawsze powiązane są z brakiem zaufania Bogu i o tym, że to Bóg może nas uwolnić od wszelkich lęków.

Spore wrażenie zrobiły też na wielu uczestnikach konferencje ojca Fabiana Błaszkiewicza. Mówiąc o uzdrowieniu wewnętrznym wywołał poruszenie, które przynaglało do osobistej odpowiedzi na pytania: ”Z czego Jezu pragnę abyś mnie uzdrowił?”; „Co jest moim problemem ?”; „W jakim celu?”; „Po co proszę o uzdrowienie ?”; „Co chcę czynić w moim życiu będąc wolnym, uzdrowionym ?”

Nieocenione okazały się świadectwa i opowiadania księdza biskupa Bronisława Dembowskiego, który uczestniczył w Forum, a w niedzielę w Dniu Wspomnienia Aniołów Stróżów – obchodził swoje 84 urodziny.

Oprócz urodzin księdza biskupa świętowano w dniu święta Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – imieniny ojca Remigiusza Recława, który wraz ze wspólnotą „Mocni w Duchu” odpowiadał za przygotowanie Forum. Życzenia były tym szczersze, że każdy zdawał sobie sprawę jak wielkiego wkładu pracy wymaga takie przedsięwzięcie, gromadzące ponad dwa tysiące ludzi w hali oraz około osiem tysięcy uczestniczących w Forum poprzez transmisje internetowe.

Umocnieni w Duchu, uzdrowieni i pełni radości wróciliśmy w niedzielę 2 X 2011 do swoich domów, by żyć pełniej i lepiej oraz świadczyć o Panu Bogu, który jest źródłem prawdziwego szczęścia, zaufania i życia bez lęku.

[tip]Zobacz zdjęcia z wyjazdu Odnowy w Duchu Świętym na Forum Charyzmatyczne w Łodzi![/tip]