Tydzień Papieski z błogosławionym

IMG_1684Publiczną kwestą na Dzieło Nowego Tysiąclecia w całej Pile rozpoczęły się obchody XI Dnia Papieskiego. Starsi zbierali ofiary pod kościołem, a dzieci i młodzież wyruszyli w miasto. Taka publiczna zbiórka została zorganizowana po raz pierwszy. Jest to także pierwszy raz, kiedy obchodzimy Dzień Papieski, gdy Papież Polak jest błogosławionym Kościoła Katolickiego.

W naszej parafii od rana trwał koncert ku czci błogosławionego Jana Pawła II. Na proscenium śpiewała młodzież wraz z ks. Michałem Malkiem oraz ks. Przemkiem Cholewą. Natomiast w Oratorium przy herbacie i kremówkach można było podyskutować o nauczaniu Papieża. –Już po kilku pierwszych Mszach brakowało nam kremówek – taka była frekwencja – mówi Agnieszka, która sprzedawała papieskie ciasto. Dużą ilość osób zainteresowanych nauczeniem Jana Pawła II zauważa także ks. Janusz Zdolski: – Od dawna nie widziałem na Mszach tak pełnych ławek.

Na zakończenie dnia spora grupa Pilan zgromadziła się na apelu jasnogórskim pod figurą Jana Pawła II na placu Zwycięstwa. Apel poprowadził ks. Michał wraz ze “wzmocnioną” diakonią muzyczną. Rozważania dotyczyły oczywiście nauczania Ojca Świętego, a po Apelu nie mogło zabraknąć “Barki”. Wówczas to wszyscy uczestnicy złapali się za ręce.

Apel nie zakończył jednak Dnia Papieskiego, którego obchody zostały rozciągnięte na cały tydzień. W czwartek Salezjanie zapraszają do sali św. Jana Bosko przy Świętej Rodzinie na projekcję filmów o papieżu; w niedzielę w PDKu o 16.00 obędzie się otwarcie wystawy ze znaczkami z Janem Paweł II, o 19.00 na placu Zwycięstwa: koncert diakonii muzycznej i zespołu Propaganda Dei, a w poniedziałek 17 października – o 13.30 – koncert dla szkół w PDKu.

IMG_1673IMG_1680

IMG_1694

IMG_1719