Spotkanie z prof. Stanisławem Mikołajczakiem

img_0185Nikogo nie powinno dziwić, że gościliśmy w naszej parafii profesora Stanisława Mikołajczaka z konferencją na temat: „Czy Polsce potrzebna jest polityka prorodzinna?” Wszak nasza parafia nosi tytuł „Święta Rodzina” i bliskie są nam tematy związane z rodziną. Było to pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie, które zebrało dużą grupę słuchaczy zainteresowanych tą tematyką.

Spotkanie z profesorem Stanisławem Mikołajczakiem – Przewodniczącym Akademickiego Stowarzyszenia im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w dniu 10 września 2011 roku o godz. 19.00 zostało poprzedzone modlitwą pod Krzyżem Papieskim, za placu Zwycięstwa, a następnie Mszą świętą w intencji Pana Prezydenta, Jego Małżonki oraz poległych, którzy w katastrofie smoleńskiej oddali życie za Ojczyznę. Spotkanie z naszym gościem odbyło się w sali św. Jana Bosko, gdzie licznie zebrani słuchacze wysłuchali prelekcji w trakcie, której poruszono temat sytuacji wielodzietnej rodziny w Polsce. Zastanawiano się na tematem, Czy rodzina wielodzietna w Polsce jest chroniona, czy też karana? Omówiono tematy sytuacji demograficznej Polski, kosztów wychowania dzieci. Zastanawiano się także jak zapobiegać degradacji polskiej rodziny.

Zebrani wraz z prelegentem doszli do konkluzji, że jest ogromna potrzeba głębokiej modlitwy i solidnego zaangażowania katolików świeckich, a także pomoc kościoła hierarchicznego w promocji właściwego modelu rodziny.