Neokatechumenat na JMJ 2011 – AKTUALIZACJA: FILM!

Pielgrzymka na Światowe Dni Młodzieży w Madrycie została zorganizowana w ramach Drogi Neokatechumenalnej. Zebrano 42 młodych, głównie z Piły, ale byli też bracia z Trzcianki, Obornik i z Brieselang pod Berlinem oraz ekipa odpowiedzialnych z prezbiterem Robertem Chaleckim. Razem 48 osób.

Wyjazd w sobotę 13 sierpnia 2011. Trasa wiodła z Piły do Brieselang koło Berlina – tam zabieraliśmy trzy osoby z Niemiec i księdza Roberta – dalej Kolonia, Namur w Belgii, Lyon, Ars we Francji, Barcelona i Madryt. Powrót przez północną część Hiszpanii do Lourdes, dalej Namur, Brieselang i Pila, którą osiągnęliśmy 26 sierpnia. Przejechaliśmy ponad 6500 km. W załączeniu dokumentacja fotograficzna i filmy.

Po drodze, w Kolonii i w Namur (piękne miasto) robiliśmy ewangelizację uliczną, głosząc Jezusa Chrystusa przez śpiewy i świadectwa zachęcając do wyjazdu na spotkanie z Papieżem Benedyktem XVI. Jeżeli tylko warunki na to pozwalały celebrowaliśmy Eucharystię. W autobusie modlitwa laudesami, nieszpory i otwieranie Słowa dla uczestników pielgrzymki.

Doświadczyliśmy bardzo dobrego przyjęcia ze strony wspólnot zarówno w Niemczech jak i w Hiszpanii.

W Madrycie byliśmy od piątku do poniedziałku. Spotkanie z Benedyktem XVI na Cuatro Vientos – ok. 2 mln pielgrzymów przyniosło owoce w postaci jedności i radości młodych z całego świata. Atmosfera tego spotkania była bardzo dobra, nie brakowało też dodatkowych atrakcji. W sobotę podczas nocnego czuwania wichura i deszcz uszkodziła lekkie konstrukcje i namioty powodując chaos organizacyjny. Przestało działać nagłośnienie i to było dobre, bo nie zagłuszało śpiewów młodzieży, która w taki sposób okazywała swą radość z obecności Benedykta XVI.

Na spotkaniu z Kiko na Plaza de Cibeles w centrum Madrytu, które miało formę liturgii powołaniowej, dla ok. 300 tys. młodych, ze śpiewami, proklamowanym Słowem i Kerygmatem głoszonym przez Kiko, wstało do prezbiteratu ok. 5000 chłopaków a 3200 dziewcząt do zakonów żeńskich. Z naszego autobusu wstała Zuzanna, dziewczyna z Obornik i Tomek z III wspólnoty Św. Rodziny, który przez losowanie na konwiwencji w Porto san Giorgio trafił do Kanady do Seminarium Redemptoris Mater w Toronto.

Benedykt XVI ogłosił, że następne spotkanie młodych z papieżem odbędzie się w Rio de Janeiro w Brazylii za dwa lata. Trzeba już zacząć przygotowania.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy znajdą czas na przeczytanie tego krótkiego sprawozdania obejrzenie zdjęć.

Stanisław – I wsp. Św. Rodziny

[button link=”https://skydrive.live.com/embed?cid=C45FB0CB3AD449B6&resid=C45FB0CB3AD449B6%2110889&authkey=AKoHJNu_711xyM4″ size=”large” align=”center” target=”blank”]Zobacz zdjęcia[/button]