Inauguracja nowego roku w Odnowie

DSC_2481Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „NAZARET” rozpoczęła nowy rok wzrastania w Jaraczewie, u zaprzyjaźnionej rodziny, u Państwa Gutów, należących do wspólnoty. Inauguracja roku odbyła się 3 września 2011 r. Spotkanie rozpoczęliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego polecając Jezusowi intencje wspólnoty.

Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, sprawowanej o Boże Błogosławieństwo na nowy rok wzrastania we wspólnocie, a którą celebrował nasz nowy opiekun ks. Jerzy Czaja. W Eucharystię aktywnie włączyła się rodzina Gutów poprzez czytanie lekcji, modlitwę wiernych, modlitwę uwielbienia po Komunii Świętej. Śpiew prowadziła diakonia muzyczna.

Po Eucharystii zostaliśmy zaproszeni na kawę, herbatę i wspaniałe ciasto, które upiekły członkinie wspólnoty. Następnie nadszedł czas na wspólną zabawę. Zostaliśmy podzieleni na 8 grup, każda miała swoja nazwę i rywalizowaliśmy miedzy sobą w różnych konkursach. Dzięki temu mogliśmy się lepiej poznać i cieszyć wzajemną obecnością.

Po tak ciężkiej pracy, zasłużyliśmy na kolację. Była swojska kaszanka z grilla i kiełbasa pieczona na ognisku. Nie zabrakło także smalcu z ogórkami własnej produkcji. Było też ognisko przy którym bawiliśmy się śpiewając różne piosenki biesiadne.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą różańcową i błogosławieństwem kapłana. Był to czas bardzo mile spędzony i wszystkim trudno było się ze sobą rozstać.

Irena Baczyńska