Uroczystym Apelem zamkniemy Rok Kolbiański

14 sierpnia 2011 roku zakończy się w Polsce, ogłoszony przez Parlament, Rok Kolbiański. Z racji tego, że w naszej parafii znajdują się relikwie o. Maksymiliana Kolbe, chcemy ten Rok uroczyście zamknąć.

Już od 5 sierpnia przygotowujemy się do uroczystości św. Ojca Kolbe, poprzez Nowennę, odmawianą każdego dnia podczas wszystkich Mszy Świętych.

Uroczyste zakończenie Roku Kolbiańskiego odbędzie się przy krzyżu i figurze Św. Maksymiliana u zbiegu ulic o. M. Kolbe i Wiatracznej. Zgromadzimy się tam o godz. 21., aby uczestniczyć w apelu jasnogórskim. Nasze spotkanie modlitewne zakończymy ucałowaniem relikwii Tego wielkiego czciciela Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy.

Rok Kolbiański był odpowiedzią na wezwanie Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego: Nie gaście ducha Ojca Maksymiliana. Ta zachęta zachowuje swoją aktualność oraz znaczenie, gdyż postać św. Maksymiliana nie została i nie może zostać zarchiwizowana, lecz jest ciągle źródłem inspirującym i nieustannie w duchu profetycznym wskazuje drogę do przebycia.

Tu znajduje się krzyż i figura o. M. Kolbe, gdzie będziemy się modlić