Prezentacja nowych księży ~ ks. Jerzy Czaja

Ksiądz Jerzy Czaja jest kolejnym kapłanem, który w tym roku rozpoczął pracę w naszej placówce, a także kolejnym, który świętować będzie okrągłą rocznicę I profesji zakonnej. Cała wspólnota parafialna cieszy się, że wraz z ks. Jerzym już za kilka dni (bo 22 sierpnia) będziemy obchodzić 30. rocznicę przyjęcia jego do Zgromadzenia Salezjańskiego.

Ksiądz Czaja przychodzi do nas z Dębna. Pełnił tam funkcję ekonoma. Również ten obowiązek przejął w naszej parafii po ks. Ryszardzie. Do sutanny przypięty ma symbol Ducha Świętego, a więc możliwe, że poprowadzi naszą Odnowę w Duchu Świętym, która została osierocona po odejściu ks. Zdzisława Cholewińskiego.

Kilka dat z życia ks. Jerzego: urodził się 7 stycznia 1959 roku w Rumi; kapłanem jest od 25 maja 1988 roku, a swoje imieniny przeżywa 23 kwietnia.

Jak sam podkreśla jego zainteresowaniem jest fotografia. Miejmy nadzieję, że w naszej parafii uchwyci na zdjęciach jedynie te miłe chwile! Życzymy mu wszelkiej pomyślności i wielu sił w pracy na nowym miejscu.

DSC_5675