Żegnaliśmy ks. Zdzisława i ks. Andrzeja

DSC_1734Jeden z nich pracował u nas aż 7 lat; drugi – tylko rok. Niemniej każdego z nich będzie nam brakować w parafii. Mowa o księżach: Zdzisławie Cholewińskim i Andrzeju Mimierze, których to w minioną niedzielę – 3 lipca – pożegnaliśmy na Mszy o godz. 9.30.

+

Ksiądz Zdzisław Cholewiński zapamiętany zostanie zapewne dzięki jego poświęceniu i trudzie wkładanego w kierowanie wspólnotą “Odnowa w Duchu Świętym NAZARET”. Natomiast ks. Andrzej Mimier zapadnie nam w pamięć jako kapłan z dużą charyzmą, głoszący płomienne kazania.

Oficjalne pożegnanie kapłanów odbyło się podczas niedzielnej Eucharystii. Mszę animowali członkowie “Odnowy”. Także oni jako pierwsi złożyli obu salezjanom najserdeczniejsze podziękowania za posługę w parafii. Po nich swoją wdzięczność wyraziła młodzież.

Podczas pożegnalnej Eucharystii miał miejsce niespotykany incydent – otóż do kościoła wszedł … gołąbek! Przeszedł przez środek ołtarza i wyszedł bocznymi drzwiami. Przez wiernych w kościele odczytane to było jako znak Ducha Świętego – tego, który odnawia i napełnia charyzmą.

Przewielebni Księża!
Pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze podziękowanie, za pracę przy naszym kościele – bez względu na wasz staż. Na pewno mile i wdzięcznie wpisaliście się w karty historii parafii. Życzymy Wam obfitości łask Bożych w placówkach do których się udajecie!

Wasi byli parafianie