Tak wypoczywają nasi w Czaplinku

Czaplinek 277W sobotę 23 lipca 2011 roku grupa ministrantów i przyjaciół LSO wraz z Ks. Robertem Kulczyńskim i Kl. Przemysławem Malinowskim pojechali na wakacje do Czaplinka. Przeczytaj relację jednej z uczestniczek – Alicji Borysewicz – dzień do dniu.

Pierwszego dnia był czas na zwiedzanie miasta. Razem  z księżmi młodzież wybrała się na przystań i do pobliskich sklepów.

W niedzielę 24 lipca grupa wyruszyła rowerami do Trzcińca na grilla, gdzie  zapoznali się z uczestnikami rekolekcji oazowych.

Dnia trzeciego Ks. Robert zaproponował "rowerowy dzień". Wycieczka pokonała 20 km,  a zwiedziła kolejno zamek "Drahim" i wieżę widokową w Nowym Drawsku. Następnego dnia o godzinie 11.00 wybraliśmy się na kajaki. Ministranci byli podzieleni na dwie grupy (starsza i młodsza). Starsi ministranci i księża spędzili trzy godziny na pływaniu po pobliskich jeziorach. Po tej wyczerpującej wodnej wyprawie był czas na na smaczny obiad. Po przerwie, na kajaki udała się grupa młodsza, która pływała niedaleko brzegu. Pozostali w tym czasie mogli kąpać się pod nadzorem opiekunek. Środę przeżyliśmy podobnie jak poniedziałek. Młodzież miała w planach do przejechania 40 km rowerami. Celem wycieczki było bardzo czyste jezioro. Po odpoczynku nad tym jeziorem wyruszyli w drogę powrotną do domu. W czwartek był czas na pakowanie, to nie znaczy, że zabrakło atrakcji. Na godzinę 11.00 był zamówiony statek 'Europa", który zabrał nas na  wyspę kormoranów oraz wyspę Bielawę. Po powrocie odbyła się msza święta. O godzinie 16.00 przyjechał bus dwudziestoosobowy i zabrał nas do Piły.

Spodziewamy się więcej takich wyjazdów, bo atmosfera była świetna. Bardzo serdecznie dziękujemy księżom za opiekę, a kucharkom za smakowite posiłki.