Przewodnicząca SSW obchodzi jubileusz

Jubileusz małżeństwa-20Dobrze jest, kiedy rodzina jest razem. Także ta duchowa. I dlatego miłym akcentem była obecność Rodziny Salezjańskiej, a konkretnie niektórych członków Salezjanów Współpracowników, na jubileuszu 50 lecia zawarcia sakramentu małżeństwa przewodniczącej SSW – Marty Lubczyńskiej z mężem Tadeuszem.

Uroczysta Liturgia odbyła się w piątek, o godzinie 17.00. Prócz Współpracowników, licznie zgromadziła się rodzina państwa Lubczyńskich oraz członkowie Odnowy w Duchu Świętym. Do poprowadzenia Eucharystii poproszeni zostali kapłani zaprzyjaźnienie z rodziną Jubilatów. Głównym celebransem był ks. Zdzisław Weder – proboszcz z naszej parafii w latach 1972 – 1979. Wraz z nim Mszę koncelebrowali: ks. Zenon Klawikowski, ks. proboszcz obecny Zbigniew Hul oraz ks. Antoni Balcerzak. Ten ostatni wygłosił uroczystą homilię. Ks. Antoni przywołał wydarzenia z 15 lipca 1961 roku. Wtedy to sakramentalne tak powiedzieli sobie Marta i Tadeusz Lubczyńscy, a komunistyczne władze powiedziały nie dla religii w szkole. Te dwa skrajne zdarzenia miały miejsce jednego dnia. Przetrwało to “tak” – czyli dobro, które przez 50. lat prowadził Bóg.

Najdostojniejsi Jubilaci: Marto i Tadeuszu!
To wasza rocznica. Może być szczególną okazją do tego, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu waszego małżeństwa. Jest to czas zarezerwowany na wspomnienia radosnych chwil oraz rozwiązanych problemów. To czas na podziękowanie Bogu za rozwój waszej miłości i trwałości waszego małżeństwa. Życzymy Wam dużo spokoju, zdrowia oraz  wiary w przyszłość i dobrej bezinteresownej i wiecznej miłości, bo tylko dlatego warto żyć.

 

Jubileusz małżeństwa