Udana impreza pod kościołem!

Dziękujemy Panu Bogu za łaskę pięknego wspólnego świętowania podczas parafialnego festynu, który odbył się w naszej parafii – 19 czerwca 2011 r.

A tak pisali o nas w gazecie „Tętno Regionu”:

W niedzielne popołudnie i wieczór, 19 czerwca, już po raz siódmy, na dziedzińcu kościoła pw. Świętej Rodziny w Pile miał miejsce Festyn Parafialny. Przy – o dziwo – sprzyjającej aurze bawiło i integrowało się mnóstwo osób nie tylko z tamtejszej parafii.

Jak zwykle wszyscy przednio się bawili. Nic dziwnego, przecież na festynie, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez parafialnych Świętej Rodziny, inaczej być nie mogło. Tym bardziej, że sama etymologia określenia festyn jest nader wymowna. W języku znad Sekwany słowo „feston” lub „festin” oznacza biesiadę, zaś w lingua latina „festum” znaczy święto.

Każdy mógł wypocząć, nasłuchać się, napatrzeć, a także – jak miał ochotę i kondycję – wziąć w którymś z konkursów udział. Utartym zwyczajem miała miejsce niezwykle popularna loteria fantowa z wieloma nagrodami, na czele z rowerem górskim. Sporo graczy wzięło udział w Turnieju Szachowym o Puchar Parafii, a najbardziej przebojowi mogli stoczyć bój z mistrzem tej królewskiej gry.

Bardzo widowiskowa była Wielka Sztafeta Rodzinna wokół kościoła, w której na pierwszej zmianie biegła mama, na drugiej tata, a kończyło bieg dziecko. Nie zabrakło pokazów tanecznych i wokalnych. Wodzirejem tego rodzinnego spotkania parafialnego był jak zwykle niezmordowany, pełen pomysłów, werwy i zapału ksiądz Przemek Cholewa, który wydawało się, iż wychodzi z siebie i staje obok, aby wszyscy dobrze się bawili.

Dzieci oprócz udziału w przeróżnych konkursach mogły między innymi poskakać na batucie, pofikać na dmuchanym zamku, pojeździć samochodami, pograć w „piłkarzyki”, poskakać przez skakankę, rzucać krążkiem ringo do celu czy pokręcić hula-hop. Uff, czego tam nie było!

Nie mogło zabraknąć bezpłatnych badań profilaktycznych zorganizowanych przez Apteki SOKAL. Z pomiaru poziomu cukru we krwi, tkanki tłuszczowej, ciśnienia tętniczego oraz wagi ciała, a także badania skóry i światłych porad dermokosmetycznych podczas festynu skorzystało grubo ponad 200 osób. Kilka z nich dowiedziało się, że pora zadbać o swoje zdrowie, kolejne że trzeba skorzystać z konsultacji lekarza, zaś większość przebadanych uzyskała potwierdzenie dobrego samopoczucia.

Kolejny Festyn Parafialny „U Świętej Rodziny”… za rok!!! Organizatorzy już dzisiaj nań zapraszają!!!

Marek Mostowski
teks zaczerpnięty ze strony:
www.tetnoregionu.pl

[button size=”large” link=”https://onedrive.live.com/redir?resid=C45FB0CB3AD449B6!9593&authkey=!AFFe-9FN4NKevRg&ithint=folder%2c.jpg” target=”blank” align=”center”]Zobacz galerię zdjęć[/button]