Przy ul. Ojca Maksymiliana stoi krzyż…

Niedziela – 29 maja 2011 roku – była dla nas wyjątkowa. Na ten dzień zaplanowano uroczyście wprowadzić Relikwie Św. O. Maksymiliana Marii Kolbego do naszej Parafii, które otrzymaliśmy od Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa, o czym pisaliśmy wcześniej.

Od godz. 20.30 rozpoczęło się czuwanie modlitewne – apelowe. Modlitwa i śpiew, które prowadził ksiądz proboszcz, a także nasz parafialny chór 'Św. Cecylii” i Schola Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” nadały niepowtarzalny charakter tych chwil. Czytaliśmy także poezję o Świętym Maksymilianie. Nie zabrakło śpiewanej litanii do Świętego ojca Kolbe, Męczennika. Zebrało się około 400 osób. Ksiądz Proboszcz dokonał także poświęcenia nowego krzyża na tym miejscu i figury Świętego Franciszkanina zakupioną z tej okazji.

Podczas tego spotkania przybliżyliśmy sobie postać naszego świętego, jego działalność i wielkość Jego ducha, a także okoliczności Jego męczeńskiej śmierci. Na zakończenie tego spotkania wszyscy mogli ucałować Relikwie. Ksiądz proboszcz wymienił także z imienia i nazwiska osoby, które włączyły się całym sercem w uporządkowanie tego terenu i przygotowanie do tak imponującego wyglądu.

[tip]Zobacz zdjęcia z poświęcenia krzyża przy ul. O. M. Kolbe i wprowadzenia relikwii św. O. Maksymiliana[/tip]