Witamy w Rodzinie Salezjańskiej!

24. dzień maja to szczególna data dla Rodziny Salezjańskiej. Wtedy to obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – szczególnie umiłowanej przez założyciela Salezjanów – ks. Jana Bosko. W tym roku, 24 maja, powitaliśmy w Rodzinie Salezjańskiej nowych członków.

A to za sprawą członkostwa w Stowarzyszeniu Maryi Wspomożycielki Wiernych ADMA (Associazione Di Maria Ausiliatrice) – grupy, która od 1989 roku przynależy do gałęzi Rodziny Salezjańskiej . A czym jest Rodzina Salezjańska? Według założyciela, św. Jana Bosko, jest to zjednoczenie wspólnot, instytutów zakonnych i świeckich oraz grup apostolskich, które żyją tym samym duchem salezjańskim, podejmują w różnych zakresach to samo posłannictwo młodzieżowe, zobowiązują się do wzajemnej współpracy i współdziałania.

W świecie istnieje 21 gałęzi Rodziny Salezjańskiej zrzeszających ponad czterysta tysięcy członków, ponadto 27 grup, wspólnot i zgromadzeń zakonnych zgłosiło chęć przynależności do RS. W Polsce istnieje obecnie 8 gałęzi RS zrzeszających ponad 4000 członków. Są to:

  • Salezjanie Ks. Bosko
  • Córki Maryi Wspomożycielki (Salezjanki) CMW
  • Stowarzyszenie Współpracowników Salezjańskich SWS
  • Stowarzyszenie Byłych Wychowanków BWS
  • Instytut Ochotniczek Ks. Bosko VDB
  • Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych ADMA
  • Zgromadzenie św. Michała Archanioła CSMA
  • Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła

Od 24 maja 2011 roku grono Rodziny Salezjańskiej powiększyło się o cztery osoby. Tego dnia, po wieczornej Mszy (dodatkowo ubogaconej przez obecność sztandaru ADMY), rozpoczął się hołd Wspomożycielce – comiesięczne nabożeństwo ku czci Matki Jezusa. Zamiast przewidzianej konferencji odbyło się uroczyste wstąpienie czterech nowych członków w szeregi Stowarzyszenia.

W obecności większości członków, „nowi” złożyli przyrzeczenie:

Maryjo, Niepokalana, Wspomożycielko Wiernych i Matko Kościoła, stając się członkiem Twojego Stowarzyszenia, zobowiązuję się żyć, dając świadectwo wierności Chrystusowi w każdym dniu życia, zwłaszcza w rodzinie, w pracy, w społeczności cywilnej i kościelnej, dzięki sile płynącej z modlitwy, z częstego i godnego udziału w Sakramentach Pojednania i Eucharystii.

Zobowiązuję się ponadto modlić się i poszukiwać powołania w Kościele i Rodzinie Salezjańskiej, naśladując nauczanie i przykłady Księdza Bosko, ufając Twej matczynej pomocy, Maryjo!

Następnie otrzymali oni legitymacje, regulamin Stowarzyszenia i odznakę przynależności. Po błogosławieństwie nowi członkowie Stowarzyszenia z radą lokalną ADMA i sztandarem stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

[tip]Zobacz zdjęcia z przyjęcia nowych członków ADMA![/tip]

Czytaj więcej na temat Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych ADMA