Przystąpili do Stołu Pańskiego

W niedziele – 8 i 15 maja 2011 r. o godz. 10.30 obchodziliśmy Uroczystości I Komunii Świętej, dzieci klas II Szkół Podstawowych nr 5 i nr 1. Natomiast w sobotę – 7 maja o godz. 12.00 przystąpili pierwszy raz do Komunii Świętej uczniowie klas drugich Salezjańskiej Szkoły Podstawowej.

Maj jest miesiącem, który w naszej Ojczyźnie poświęcamy Maryi. Jest też miesiącem, kiedy to uczniowie klas II szkoły podstawowej przeżywają swoje pierwsze w życiu spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Tak też było w naszej parafii. I Komunia Święta miała miejsce w dwóch turach: 37 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w niedzielę 8 maja, a 71 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 – 15 maja. Uroczystości te były poprzedzone tygodniowymi modlitewno – technicznymi przygotowaniami, a utrwalone uczestnictwem dzieci w tak zwanym Białym Tygodniu, to znaczy dzieci przychodziły od poniedziałku do piątku po swojej I Komunii na Eucharystię, by pogłębić swoją przyjaźń z Jezusem.

Przygotowaniom do tych wielkich wydarzeń wiary przewodniczyli katecheci: Ewa Frankowska, Roman Badziąg przy udziale ks. Andrzeja Finca, który w tym roku z ramienia ks. Proboszcza sprawował duchową opiekę nad dziećmi. Oprawą muzyczną zajęła się Diakonia Muzyczna naszej parafii. Uroczystość nie mogła by mieć swoistego splendoru gdyby nie ogromnie zaangażowanie ludzi świeckich, rodziców, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie świątyni od strony estetycznej.

Uroczystościom I Komunii  przewodniczył ks. Proboszcz Zbigniew Hul. Dzieci były bardzo przejęte. Miejmy nadzieję, że ich osobiste doświadczenie tego spotkania z Bogiem zaowocuje pogłębieniem wiary, nadziei i miłości.

[nggallery id=16]