Ministranci wracają z tarczą!

W miniony weekend 12-osobowa reprezentacja LSO naszej parafii wzięła udział w XVIII Ministranckim Święcie Świętego Dominika Savio w Szczecinie. I niespodzianka! Gimnazjaliści zajęli I miejsce w klasyfikacji generalnej swojej kategorii i wrócili do Piły ze złotym pucharem!

Wiwat, gratulacje! Puchar jest przechodni, zatem pozostanie u nas na pewno przez rok, a potem… zobaczymy! W znaczący sposób do tego sukcesu przyczyniło się zajęcie II miejsca w piłce nożnej, Nasza drużyna w składzie: Dominik Bąk, Fabian Jackowiak, Dawid Matuszak, Krzysztof Malinowski, Łukasz Misiuro, Paweł Piechowiak i Sebastian Słaboszewski, uległa tylko drużynie z Kawnic.

Pochwała należy się także ministrantom z „podstawówki”, którzy dzielnie kibicowali i okrzykami dodawali zapału drużynie. Miało to wielkie znaczenie zwłaszcza przy zakończeniu meczu półfinałowego z drużyną z Torunia, gdy o naszej wygranej przesądziły rzuty karne 3:2. Warto dodać, że nasza drużyna dała przykład fair-play i otrzymała pochwałę od sędziego.

W jednym z meczów eliminacyjnych przeciwnicy – drużyna Szczecin Gumieńce, wystawili skład pomniejszony o 2 zawodników. „Nasi” nie skorzystali z regulaminowego prawa grania w pełnym składzie i solidarnie też wycofali 2 zawodników, aby siły były liczebnie równe. Mecz wygrali 3:1.

Niech będą dzięki Panu Bogu za opiekę i łaskę ślicznej pogody, a Organizatorom za wysiłek, by Święto było czasem radości, modlitwy i zmagań sportowych.


[nggallery id=17]