Piła pamięta o Janie Pawle II

Sześć lat temu – 2 kwietnia – pogrążyliśmy się w żałobie po odejściu do Pana naszego Pasterza – Ojca Świętego Jana Pawła II. Piła nie zapomniała tamtych wydarzeń i zgromadziła się tłumnie na pl. Zwycięstwa pod pomnikiem Papieża.

Apel Jasnogórski o godzinie 21.00 poprowadziła nasza parafia. Najpierw głos zabrał proboszcz – ks. Zbigniew Hul. Wspomniał on o czekającej nas beatyfikacji: „Za miesiąc nie będziemy się spotykać pod »pomnikiem« Papieża, a Jego »figurą«. Nie będziemy także patrzeć na Jego »obrazy«, a »wizerunki«.”

Wspólne śpiewy na placu i rozważanie poprowadziła Odnowa w Duchu Świętym, działająca przy naszej parafii z ks. Zdzisławem Cholewińskim na czele. Pod pomnikiem obecni byli również kondekanalni księża. Za Apel podziękował ks. dziekan Stanisław Oracz – przemawiający i podsumowujący modlitewne spotkanie .

Nie mogło również zabraknąć „Barki” – ulubionego utworu naszego Papieża. Gdy pod koniec rozbrzmiewała ta pieśń, wierni składali znicze pod pomnikiem.

[tip]Zobacz zdjęcia: apel w szóstą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II (pl. Zwycięstwa)[/tip]