Onomastico di Don Ricardo Latticello

Wczorajsza IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest Niedzielą Laetare – z łaciny „radujcie się”. Przypomina ona, o zbliżającej się radości Wielkiej Nocy. W tym roku był jeszcze jeden powód do radowania się. 3 kwietnia swoje imieniny obchodził ks. Ryszard Maślanka.

Solenizant odprawił uroczystą Eucharystię w swojej intencji o godzinie 11. Z racji tego, że w parafii rozpoczynają się rekolekcje – kazanie wygłosił ks. Mariusz Kowalski. Nie zapomniał on jednak o ks. Ryszardzie – na początku homilii złożył mu najserdeczniejsze życzenia.

Po komunii świętej życzenia składali najpierw przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza. Swoje życzenia ku solenizantowi wyraziły też panie z Apostolstwa Dobrej Śmierci, których opiekunem jest ks. Ryszard. Na końcu, w imieniu współbraci, wielu pomyślności na dalszą pracę duszpasterską w parafii, życzył ks. proboszcz Zbigniew Hul. Cały kościół zaśpiewał ks. Ryszardowi: „Życzymy, życzymy”.

Ksiądz Ryszard Maślanka ma 49 lat i urodził się w Trzciance, niedaleko Piły. Jego poprzednią placówką była Bazylika Serca Jezusowego w Rzymie, gdzie pracował jako wikariusz. Bardzo kocha język włoski dlatego też w tym języku pragniemy złożyć my najszczersze życzenia:

Caro Padre Ricadro!

I migliori auguri perche’ ogni cosa, piccola o grande, che il Tuo cuore desidera possa realizzarsi! Auguri di buon onomastico, che San Ricardo ti protegga sempre ovunque Tu sia!

Il tuo parrocchiani

[tip]Zobacz zdjęcia: imieniny ks. Ryszarda Maślanki[/tip]