Opłatek rodziców osób powołanych

Dzisiaj – 9 stycznia 2011 roku – o godz. 16.00 rozpoczęło się już drugie spotkanie rodziców lub rodzeństwa osób powołanych do stanu kapłańskiego lub zakonnego z Piły i okolic. To spotkanie miało charakter, spotkania opłatkowego, ale relacjonując zacznijmy od początku.

O godz. 15.00 w naszym kościele została odprawiona msza święta w intencji zmarłych powołanych i rodziców osób powołanych do stanu kapłańskiego lub zakonnego z Piły i okolic, którą odprawił ks. Janusz Zdolski, a koncelebrował ks. Mirosław Formela. Z racji Niedzieli Chrztu Pana Jezusa, kaznodzieja odwołał się do tematu odpowiedzialności wszystkich za Kościół, który tworzymy z racji przyjętego chrztu.

Po mszy świętej rozpoczęło się spotkanie opłatkowe, któremu przewodniczył ksiądz proboszcz Zbigniew Hul. Po przywitaniu, modlitwie, łamaniu opłatkiem, śpiewie kolęd odbyła się projekcja filmu pod tytułem: „Kocham Chrystusa”, który wielu uczestników wzruszył do łez. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Rodzinnej, bo jak sobie zdaliśmy sprawę po świadectwie jednej z uczestniczek: „Cieszę się bardzo z tego spotkania, bo zdałam sobie sprawę, że nie jestem sama, że mam tak bardzo liczna rodzinę”.

Dziękujemy wszystkim, którzy tę rodzinną atmosferę stworzyli. Uczestniczyło 59 osób. Całe spotkanie przygotowali Członkowie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

[nggallery id=9]