Kolęda w domu salezjańskim

Tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Trzech Króli w domu salezjańskim św. Rodziny i domu Inspektoratu Towarzystwa Salezjańskiego odbywa się „kolęda”. I w tym roku o godz. 18.50 w kaplicy domu zakonnego zebrała się cała wspólnota, aby modlitwą rozpocząć „kolędę”.

Ksiądz proboszcz Zbigniew Hul poprowadził modlitwę odśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi”, a następnie wezwaniami ogarniał wszystkie płaszczyzny naszego życia zakonnego i kapłańskiego. Prosił także o wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich naszych parafian, wśród których żyjemy i którym posługujemy. Modlitwę kończyło błogosławieństwo dla całego domu zakonnego i wszystkich w nim mieszkających, a następnie z wodą święconą i rozpalonym kadzidłem przeszliśmy cały dom, od piwnic po ostatnie piętro i poddasze.

Ksiądz Andrzej Finc kreślił na drzwiach naszych mieszkań znak  (C + M + B 2011) mówiący o tym, że tu mieszkają ci, dla których Chrystus jest Zbawicielem. Ksiądz Zdzisław Cholewiński intonował kolędy, które cała wspólnota donośnym głosem podejmowała. Na zakończenie cała wspólnota zebrała się na wieczerzy.

[nggallery id=7]