Hej kolęda, kolędnica!

Z wystaw sklepowych już dawno zniknęły bożonarodzeniowe ozdoby. W Kościele okres Uroczystości Narodzenia Pańskiego również się skończył. Jednak w Polsce jeszcze śpiewamy kolędy – by na nowo przeżywać grudniowe święta. I takim przypomnieniem o świętach była kolędnica przygotowana przez młodzież.

Połączone zespoły wokalne: diakonia muzyczna i parafialna schola, zaprezentowały polskie kolędy – te bardziej i te mniej znane. Między kolędami wsłuchać się można było w krótkie, poetyckie rozważania. Według wskazówek, podanych na początku przez organizatorkę, kolędnica nie miała być jedynie słuchowiskiem. Każdy miał się włączać w śpiew – co ochoczo czyniono ;-). Szkoda, że na takim wydarzeniu, które przypomina i nawiązuje do radosnych świąt Bożego Narodzenia, obecna była niewielka liczba wiernych.

Na końcu – ksiądz proboszcz Zbigniew Hul – podziękował młodzieży za przygotowanie kolędnicy. Przy owacjach na stojąco parafianie w podzięce sami zaśpiewali jedną kolędę.

Kolędnica rokrocznie jest przygotowana w połowie stycznia. Tym razem odbyła się ona 23 stycznia 2011 roku, po Mszy na godz. 15. Już teraz zapraszamy wszystkich parafian na kolędnice A.D. 2012.

[tip]Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia![/tip]