W Sylwestra możemy się bawić!

W tym roku Sylwester przypada w piątek, a każdy piątek, jako dzień upamiętniający śmierć Chrystusa, jest dla katolików dniem pokutnym, w którym nie można uczestniczyć w hucznych zabawach i należy powstrzymywać się od pokarmów mięsnych.

Wielu może nie zaprząta sobie głowy takim dylematem, ale dla osób religijnych pytanie nie jest bez znaczenia. Choć sylwester w tym roku wypada w piątek, będzie można tego dnia jeść mięso. Prawo Kanoniczne zezwala bowiem biskupom ordynariuszom udzielać w określonych okolicznościach dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku. I z takiego prawa skorzystał biskup Edward Dajczak – ordynariusz naszej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Mając na uwadze świąteczny i zabawowy charakter sylwestra, który w tym roku przypada w piątek, Biskup Diecezjalny Edward Dajczak (na podstawie kan. 87 i 88 KPK) udziela dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko–Kołobrzeskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji.

Wszystkim naszym parafianom życzymy udanej zabawy w Sylwestra oraz wielu Bożych Łask na każdy dzień Nowego 2011 Roku. Przypominamy również, że 31 grudnia 2010 roku, o godz. 22.30 odprawimy ostatnią Mszę Świętą w tym roku kalendarzowym o pokój na świecie. Serdecznie zapraszamy!