W sprzedaży świece i opłatki

Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia. Za tydzień rozpoczniemy już Adwent. Od zeszłej niedzieli na stoiskach przy kościele rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki. Zachęcamy do ich kupna!

Pod hasłem „Zapalmy dzieciom światło nadziei” odbywa się po raz siedemnasty Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w tym roku poświęcone pomocy najmłodszym, które ucierpiały wskutek powodzi w Polsce. Akcja organizowana jest przez Caritas Polska, ale już po raz 11. będzie to inicjatywa ekumeniczna: włączają się w nią Diakonie Kościoła ewangelicko-augsburskiego i ewangelicko-reformowanego oraz prawosławny ELEOS.

Kampania polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. W ubiegłym roku Caritas, Diakonia i ELEOS rozprowadziły w całej Polsce blisko 3 mln wigilijnych świec.

Sprzedaż przy kościele będzie prowadzona w każdą niedzielę do świąt Bożego Narodzenia. Koszt dużej świecy: 15 zł, mała za 5 zł. Opłatek jest za dowolną ofiarą. Warto również wspomnieć, że w tym roku opłatki są niczym „firmowe”, to znaczy życzenia w środku są specjalnie drukowane przez naszą parafię.

Bóg zapłać wszystkim Paniom stojącym i rozprowadzającym świece i opłatki.