Święto patronalne Chóru Św. Cecylii

22 listopada Kościół Katolicki wspomina św. Cecylię, męczennicę. Jest ona patronką śpiewu kościelnego. Wspomnienie tej świętej jest więc doskonałą okazją, aby podziękować Bogu za dar osób, które obdarzył pięknym głosem. Dziękujemy Panu, że takie osoby tworzą już prawie 65 lat w naszej parafii chór „Św. Cecylii”.

Wspomnienie tej świętej to również okazja, aby podziękować wszystkim członkom chóru za ich trud związany z licznymi próbami i występami. Poświęcają swój bezcenny czas, aby upiększyć nasze liturgie i ułatwić modlitwę.

W ramach tych podziękowań w minioną niedzielę – 21 listopada – o godz. 11.00 została odprawiona eucharystia w intencji członków chóru, oraz wszystkich opiekunów i dyrygentów. Natomiast w sam dzień wspomnienia św. Cecylii cały chór spotkał się w swojej salce na wspólnej „agapie” snując liczne wspomnienia i wypowiadając marzenia. Pragnieniem nas wszystkich jest, aby chór się rozwijał, aby można było śpiewać jeszcze piękniejsze, a muzycznie bardzo złożone utwory. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną rozwinąć swój talent, pogłębić życie wiary, poznać wspaniałych ludzi, do naszej wspólnoty „Św. Cecylii” przy parafii Św. Rodziny w Pile.

Ks. Zbigniew Hul – proboszcz