65-lecie sakramentu małżeństwa Anny i Kazimierza Gawińskich

W naszej Parafii – niedziela  21 listopada 2010 r. – była bardzo bogata w różne wydarzenia. Na mszy świętej o godz. 11.00 uczestniczący wierni mogli usłyszeć słowa odczytane przez Ks. Ryszarda Maślankę z rytuału ślubnego: „Czcigodni małżonkowie, przed 65 laty zawarliście przed Bogiem sakramentalny związek małżeński, łącząc się ze sobą w Chrystusie na całe życie.

Wtedy ślubowaliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz trwanie we wspólnocie małżeńskiej, aż do śmierci. Na znak, że coraz doskonalej chcecie wypełnić swoje święte zobowiązania, podajcie sobie prawe dłonie i odpowiadajcie na pytania, które wam zadam w imieniu Kościoła”. Jubileusz ten obchodzili nasi parafianie Anna i Kazimierz Gawińscy.

Dostojnym Jubilatom, którzy na zadawane pytania donośnym głosem odpowiadali „Chcemy”, dając świadectwo wszystkim małżeństwom uczestniczącym w eucharystii, że można trwać w harmonii i jedności także do późnego wieku, składamy nasze najserdeczniejsze życzenia obfitości łask od Boga, który jest Miłością. Niech Maryja Oblubienica Kościoła wyprasza łaskę zdrowia siły ducha i nadal niezachwianą wiarę i jedność wspólnoty małżeńskiej. Z darem modlitwy te życzenia składają Salezjanie, ale sądzę, że podobne składają wszyscy uczestnicy wspomnianej liturgii.