Jesienny dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci w Górce Klasztornej

W sobotę – 2 października – wczesnym ranem Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci udali się wraz z opiekunem księdzem Ryszardem Maślanka do Górki Klasztornej, aby przeżyć swój doroczny dzień skupienia.Każdego roku, wiosną czy jesienią, gromadzimy się w „Centrali” naszego Apostolstwa, czyli w Górce Klasztornej, by podczas tego dnia trwać we wspólnotowej modlitwie. Przybyło blisko 500 osób, w tym grupa z Pily w liczbie 50 osób, z moderatorką Wandą Słowikowską i opiekunem ks. Ryszardem Maślanka.

Udział w nabożeństwach, Adoracji Najświętszego Sakramentu, czy rozważaniach Drogi Krzyżowej kierował myśli uczestników ku przemijaniu, kruchości życia, ale tatże przypomniał o Jezusowej obietnicy nieba. Tym razem, była to pierwsza sobota miesiąca – w adoracji dziękowaliśmy, zanosiliśmy Bogu wspólne prośby, oraz przebłaganie za niewierności. Rozważaliśmy wielką miłość Boga do nas ludzi, ale także poruszaliśmy serca do większej gorliwości w życiu wiarą.

Kazanie podczas mszy świętej wygłosił ks. Roman Siatka MSF, mówiąc o modlitwie różańcowej i łaskach z niej płynących i o tajemnicach różanca do Siedmiu Boleści Maryi. Słowo to poruszyło wszystkich wiernych zebranych na eucharystii.

Pogoda dopisywała, a radości tych wewnętrznych i zewnętrznych nie zabrakło.
Już prowadzimy zapisy na kolejny wyjazd do Gorki Klasztornej na dzień skupienia.