Zmarł Edward Pluto-Prądzyński

W piątek – 10 września 2010 r. w godzinach rannych zmarł ojciec Ks. Wiesława Pluto-Prądzyńskiego Ś. † P. EDWARD PLUTO-PRĄDZYŃSKI.

Ks. Wiesław Pluto-Prądzyński pracował w naszej Parafii dwukrotnie jako kapłan i jeden rok jako asystent. Pragniemy jako Współbracia Salezjanie i jako parafianie Świętej Rodziny przesłać tą drogą Księdzu Wiesławowi wyrazy naszego współczucia z powodu śmierci taty i zapewnienie o naszej bliskości i modlitwie zanoszonej o dar nieba dla zmarłego ojca i o siły ducha dla całej Rodziny.

Ś.P. Edward Pluto-Prądzyński zmarł 10 września 2010 roku, w godzinach rannych, w wieku 73 lat. Pogrzeb odbędzie się 13 września 2010 r. o godz. 11.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Debrznie.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

Dzisiaj o godz. 11.00 w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Debrznie rozpoczęła się msza święta pogrzebowa ś.p. Edwarda Pluto – Prądzyńskiego, której przewodniczył Ksiądz Inspektor Marek Chmielewski. Homilię wygłosił Ks. Zdzisław Toll. W koncelebrze wzięło udział 37 kapłanów zakonnych i diecezjalnych. Był także obecny Ksiądz Inspektor Warszawskiej Inspektorii Sławomir Łubian. W uroczystościach pogrzebowych wzięły udział delegacje z miejscowości w których pracował Ksiądz Wiesław:  Czaplinka, Piły i Bydgoszczy. Po Mszy świętej kondukt z ciałem zmarłego udał się pieszo na cmentarz komunalny, gdzie w przygotowanym grobie złożono ciało zmarłego taty Ks. Wiesława.