Nasi nowi księża!

Są z nami już od połowy sierpnia. Kto taki? Oczywiście nasi nowi Salezjanie, którzy od września rozpoczęli pracę w naszej parafii. Przejmą oni obowiązki po ks. Mirku Kurkiewiczu (teraz proboszczu w Czaplinku), ks. Leszku Pałacu (posługuje w Szczańcu) oraz po ks. Przemku Cholewie (teraz inspektorialnym doradcą ds. mediów).

Może nie wszyscy parafianie znają naszych nowych księży, dlatego pragniemy pokrótce zaprezentować sylwetkę każdego z nich.

Ks. Piotr Grzymała
Jak sam mówi: „-Rodzice twierdzą, że urodziłem się ostatniego lutego, czyli 28 roku 1970 (rok nie był przestępny wiec nie miałem możliwości urodzić się 29).” Ks. Piotr pochodzi z Czaplinka, a urodził się w Warszawie. Śluby zakonne złożył 22 sierpnia 1989 roku. W latach 1991/1992 przebywał w naszej parafii na asystencji. Kapłanem jest od 27 maja 1997 r. Ks. Grzymała obchodzi imieniny 29 czerwca – w święto śś. Apostołów Piotra i Pawła.

Jego poprzednią placówką było salezjańskie Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Kawnicach.  W naszej parafii jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza – ministrantów. Katechizuje również młodzież w LO „na Pola”.

Uwielbia muzykę! Sam również gra na gitarze. Prócz tego jego pasją jest literatura i filozofia. Opisuje siebie jako człowieka radosnego i nieco sentymentalnego.

Ks. Andrzej Mimier
Pochodzi z Wielkopolski, a konkretnie z Parafii Królików. Urodził się … w Andrzejki, 30 listopada 1972 roku, tak więc imieniny i urodziny obchodzi jednego dnia. Z Salezjanami na stałe złączył się 22 sierpnia 1998 roku, kiedy to złożył  I profesję zakonną. Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja 2005 roku, a więc w tym roku świętował okrągłą, drewnianą rocznicę święceń prezbiteriatu.

O sobie mówi, że jest spokojny i opanowany, ale jednocześnie konkretny i zdecydowany w działaniu. Jest miłośnikiem sportu! Bardzo lubi pielgrzymować po Sanktuariach Maryjnych, więc pewnie niezły z niego kompan na pątniczym szlaku. Prócz tego lubi również taniec towarzyski!

Wcześniej pracował w szkołach salezjańskich w Szczecinie na ul. Ku Słońcu. Pełnił tam funkcję ekonoma. Natomiast w naszej parafii będzie prowadził grupę Neokatechumenalną, oraz uczył młodzież religii w Zespole Szkół nr 3 („Budowlanka”).

Ks. Andrzej Finc
Księdza Andrzeja najbardziej poznały chyba dzieci. Przejął on schedę po ks. Mirosławie Kurkiewiczu i celebruje niedzielne Eucharystie dla dzieci (na 12.30). Odpowiedzialny jest również za animację dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, za świetlicę środowiskową oraz za prowadzenie kursu przedmałżeńskiego. Jest również katechetą w Zespole Szkół Gastronomicznych („Gary”). Pod jego opieką znalazła się jedna ze wspólnot Neokatechumenalnych oraz „Miecz Ducha”.

Ksiądz Finc urodził się 25 sierpnia 1979 roku w Gdyni. Pierwszą profesję zakonną złożył 22 sierpnia 1999 r. Jest stosunkowo młodym kapłanem – 26 maja obchodził trzecią rocznicę święceń kapłańskich (święcony w 2007 r.). Imieniny, tak jak jego imiennik, ks. Mimier, obchodzi 30 listopada. Przed przyjściem do naszej parafii, ks. Andrzej pracował w Debrznie jako wikariusz parafii.

Ks. Andrzej jest bardzo wesołym i pogodnym człowiekiem – czym od razu zaskarbił sobie względy dzieci, za których animację w parafii jest odpowiedzialny. Lubi posłuchać jazzu oraz jeździć na rowerze.  O sobie mówi, że uwielbia wszelkie słodycze – więc mamy już pomysł na prezent dla niego z okazji przypadających wkrótce „Andrzejek”.

Naszych drogich, „nowych” kapłanów serdecznie witamy w parafii Świętej Rodziny w Pile. Życzymy wielu sił i łask od Boga potrzebnych do pracy pośród nas!
Szczęść Boże!