Komunikat biskupa w związku z katastrofą polskiego autokaru

Dziś doszło do tragicznego wypadku polskiego autokaru w Schoenefeld w Niemczech. Autokarem podróżowali uczestnicy wycieczki zakładowej ze Złocieńca – rodzinnej miejscowości naszego ks. proboszcza. Zginęło 13 osób, 29 osób zostało rannych, w tym 15 poważnie. W związku z tragedią, bp Edward Dajczak wystosował komunikat.

W związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru pod Berlinem, proszę diecezjan o modlitwę w intencji ofiar i ich rodzin. Wielkim bólem napełniła mnie wiadomość o tragicznym wypadku autokaru, którym podróżowali mieszkańcy naszej diecezji. Wszystkim pogrążonym w smutku składam wyrazy głębokiego współczucia i zapewniam o modlitwie w intencji ich bliskich zmarłych i poszkodowanych. Proszę wszystkich kapłanów i diecezjan o modlitwę na mszach św. i nabożeństwach w intencji tragicznie zmarłych oraz ciężko rannych pozostających w szpitalach. Jako cała diecezja bądźmy zjednoczeni z tymi, którzy cierpią z powodu śmierci ich najbliższych.
/ +Edward Dajczak /
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

W intencji zmarłych i poszkodowanych została odprawiona dzisiaj o godz. 18 Msza św. w złocienieckim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Diecezjalny Duszpasterz Leśników, ks. Jerzy Bąk, zwrócił się z prośbą „o modlitwę za tragicznie zmarłych w wypadku pod Berlinem leśników i pracowników Nadleśnictwa Złocieniec oraz za pozostałych poszkodowanych.”