Wszystko ma swój czas – zmiany personalne też

W Księdze Koheleta czytamy, że „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem (…). Odwołując się do tej Księgi pragniemy zauważyć, że w naszej Parafii nadszedł czas zmian personalnych. Jak chcesz je poznać to czytaj dalej.

„Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem:
Jest czas rodzenia i czas umierania,
czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono,
czas zabijania i czas leczenia,
czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu,
czas zawodzenia i czas pląsów,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania,
czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich,
czas szukania i czas tracenia,
czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania,
czas milczenia i czas mówienia,
czas miłowania i czas nienawiści,
czas wojny i czas pokoju. ( … )
na każdą bowiem sprawę i na każdy czyn jest czas wyznaczony.
(Por. Koh 3,1-11)

Po sześciu latach pracy w naszej Parafii, pełniąc funkcję Proboszcza i Dyrektora Wspólnoty Zakonnej odchodzi Ks. Gwidon Ekert sdb, i udaje się do pracy jako katecheta w Salezjańskich Szkołach, które przynależą do Domu zakonnego Św. Józefa w Szczecinie  http://www.szkoly-kusloncu.salezjanie.pl/

Na jego miejsce przychodzi Ks. Zbigniew Hul sdb, ze Szczecina.

Także z naszej Parafii odchodzą: – ks. Mirosław Kurkiewicz sdb i obejmuje urząd Proboszcza i Dyrektora wspólnoty zakonnej w Czaplinku  http://www.czaplinek.salezjanie.pl/; – ks. Leszek Pałac sdb i udaje się do pracy w Szczańcu, gdzie będzie wikariuszem parafialnym; – ks. Przemysław Cholewa sdb, i przenosi się do wspólnoty inspektorialnej w Pile.

Do pracy w naszej Parafii przychodzą: – ks. Piotr Grzymała sdb – przybywa z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia z Kawnic http://kawnice.pl/; – ks. Andrzej Mimier sdb – przybywa ze Szczecina http://www.szkoly-kusloncu.salezjanie.pl/; – ks. Andrzej Finc sdb – przybywa z Debrzna http://www.debrznosdb.republika.pl/

Na uroczystości przekazania urzędu Proboszcza naszej Parafii, pożegnania odchodzącego ks. Gwidona i powitania ks. Zbigniewa, które odbędą się 11 lipca 2010 r. (w niedzielę) na mszy świętej o godz. 18.00, serdecznie  zapraszamy.

Odchodzących i przybywających salezjanów otoczmy naszą serdeczną modlitwą.