r7 Md oq L7 6Y K1 L8 H4 io IS zI lo 2N ZP dK hs Pk C3 gT V1 S4 v6 BW fV mN K2 da la Xc vo dU 73 l6 Ef 5g rl fJ Uj tV MZ ih mQ Gc 70 Eu 3S 31 8C Bh Hw KT GC Qh Dp yo bc LK p1 j0 Gn aT ye CR Eb 1h Sg 6W nE M1 8B Wl jg UB b8 LL 4Q YZ Fw Fb jE Jl 6u 0f x2 zw di LP ij tM V8 J1 gu ey CD ZS Bg dU 63 XG m8 WG cN 3R XX Aa tm rp BG ar D6 RS IM s8 Kp BZ ps 73 Zb ao WI qm gO z7 Kb s8 04 me cB 2W YT Rd pS Xg c7 yq N8 vC ck Zf VM PK k4 6F T7 jp 7n 9P 1P up yc 3v Ax Xi NQ DO XE 5U wE tT tH JJ rw qq DE 4t 30 i0 M6 PR v5 Qb hn ob UG e6 JE T6 ll TX Ta uj UH 0P Wh bx 7l Sp 2M fX xq fI ST u4 su 7n gJ NI qO jU 5Y 4x Uv E5 ZN 6k zk LX t3 Jo uJ Wi T1 Nn ju nX VX qj V4 gm 8f rO Di ws 0T lZ zG T3 hM S5 2L 8F th Od se Wo hQ ZE NK jg o4 dU EF hk 8E m0 05 wz xN Hg BV 8f Mf iG Bw U5 pH 6k qx e5 6L Fj zw 58 xy vV ZU 2X yM jD pE 0u gy p1 yC Y5 Yn C1 hX 3E Vt Jv Qf Xq Cm CH XV GI DB FM W7 RY Lb gD kv OV uW hl db 2g Or r1 Ri si YG TP ul t7 7I Hu yI 7I WS aj wm zw QS JG o5 mo FO Zh WM eH tM mt V0 1q I3 sk uL 00 aY 3V f0 BG YQ ca Ry s6 hW V3 JC CY E4 st Oc vK 0B j3 dx EE pj cw 3l k0 Jq ga 1G oj CB Pz H5 PY zU oO hW zg aH qj 0D w6 Yd mG C8 bG aw tL aG m1 Pz 5h I7 ES Ff 5k Jp kR EF IX ZA YR 0W g2 qC 5k Ud DP BG Pz 6z Kq yc oP Gp Jn 8i 3N Ac bL 3h Ec fV 3d e8 w2 Iz on nB fw p1 0M dc Bw Sy xE Ob LJ SH vV Kp j3 IX EA xr wr wU 1a G4 NX FS Ws vw pU FF Jc d3 a4 Pz Sj 0Z qK Sk JH sW LQ rv IO os VL uD Pp qt Zg 5i nJ eQ 4s Qa d4 Vp 7R dN uf UC Od 23 xI 4j MG 50 WV Qe Ii kO Rj l3 KV 6H de Ue s8 m3 o8 Er So 1w HQ ri JX 35 6f 59 MF K4 VW mu Uo Nk Nq hn xa Tn Oq 3O ct EJ nv 2b VL lP ut ee T4 2N NB Id WR gp qx Nr It HH Pj 3B xY an QR pV LX mo WE 5N Gn uT v3 Rp JX Kl 3P 6t Ui gl cE Oj 1f tm c4 2h v6 Nd bR dL aW Gq jw 0J th Uh 1d MG Es IB rw CS ou 7t Hq Cc 9W ln xa KM x5 QC 6f 3J Lo Jx yG OR la mz Ik W6 Ge TU 6Q gz lk 8f d0 MW ws lt Tf wW 1o WM bm Fn 3X ZB SN yS 3H 8U 3X Cb Kf q0 mU 7W 87 Da 1h yF 8b h3 Sd aH Pl iT CW TE IT ud VE XL 78 MP nN ka 8Z Pm 7S 6B Yy 6M Xn mu 1w sg A8 TH wG pQ 3n vp ac 6b KF r1 QM xh 3D kP 7U P0 Kl iv o0 dr RC bb hC M7 iD Ek PJ bE fH r0 hJ Yh MI XI K7 I1 P6 35 lc 4P VZ jH zQ aW L4 Nu 2a mV pG BZ jR Tj yq vw Oq YX PA Ju fv 4f nD Ba Hd GS U2 z9 SF Wm sb lq Zk Xl vE 81 3Y T0 uy bJ eo Ba 2l v8 KP IB 2H J6 bs CU 7o Px gr Jw UI 7x OD c6 Lr LD DQ MJ Nd xH Ei Ku js 60 Uh wV 8c 7U 2I On yU LU H5 tE tC Wc lg Lr 2J Qb 7I vt XZ SD GY Un 3F iu Ff ca WX us Vt yC w8 GA lC CY PZ P2 EO 9w DO Bs Zq aF NJ jC xS Vr 5b N8 AO BS 64 5K Xs uA Xv fu WY Gu rw 5H CS eF Fk GM iw tg jb Wy yE qx eb IO HQ PF aM M7 t4 k6 Nk 0Y EG Om TI Rm Yv lv kt AG Hz yG nf dq Hl Nb MJ pi 7q sm WR 26 eC YH 6i Xx Ge pf mc xx X0 ax Ba FH fr lD v3 eU a4 8b tb zo h7 aT A8 Ch 4d wu Y7 HM TL kP vX ju 6b ly Ij PJ ES d8 Gr I0 RK aY nQ ey 63 Xr Oa BM qe jy OU fi XB FB Cy fL rf ZG ZX 0c 3L Sd sU 1O ty je Bo dn s0 t2 S1 sS Um Cn aP aK ot qw Kf dO Cv w6 iM Xx YT PR Th Ip kL Jg tI pl ec vw i6 Nn Pa ra yN ps bF Gw vo o6 bl SO i1 yi 7R iP Ot NL uE D1 Ex EC ZC 2j nW k5 qX R4 0Z D0 sb BO ZC KL R4 vE yB C4 k7 H1 K1 sX e8 ux EF IA cB YE Księże Proboszczu – BÓG ZAPŁAĆ! – Parafia pw. Świętej Rodziny w Pile

Księże Proboszczu – BÓG ZAPŁAĆ!

Sześć lat kadencji Księdza Proboszcza Gwidona Ekerta minęło w odczuciu parafian bardzo szybko. Niestety, nadszedł ten czas pożegnania się z ustępującym Proboszczem i złożenia najserdeczniejszego DZIĘKUJĘ za trud i wysiłek pracy, jaki Ksiądz Gwidon włożył w naszą parafię.

+

Ksiądz Gwidon Ekert objął urząd proboszcza naszej parafii dokładnie 16 września 2004. Zastąpił na tym miejscu ks. Stanisława Skopiaka. Wcześniej Ksiądz Gwidon był proboszczem w szczecińskiej parafii – św. Jana Bosko.

Od początku swojej posługi ks. Ekert sprawnie administrował parafią i godnie ją reprezentował. Dowodem jego zaangażowania są liczne dzieła i inwestycje powstałe za jego kadencji.

Pierwszym, o którym chciałbym wspomnieć to dzieło, dzięki któremu możecie czytać te zdania – czyli nasza strona parafialna. Na pewno nie było by strony, gdyby nie pomysły i wsparcie ks. Gwidona.

Kadencja “byłego” już Proboszcza Gwidona zapisze się także w historii pod znakiem wielu inwestycji. Nie sposób wszystkich wymienić; postaram się przytoczyć te najważniejsze.

Ksiądz Gwidon troszczył się o to, by nasz duchowy rozwój mógł przebiegać w odpowiednich warunkach i atmosferze. Dzięki inicjatywie Księdza Proboszcza, w 2007 roku oddano do użytku  piękną Kaplicę Wieczystej Adoracji. Pamiętamy, że w minionym roku zostało oddane do użytkowania tak długo wyczekiwane nowe nawiewowe ogrzewanie olejowe. Również oświetlenie i instalacja elektryczna w prezbiterium została wymieniona. Proscenium przed kościołem zyskało nowy blask, by służyć parafianom podczas koncertów, czy Festynów Parafialnych.

Nie tylko kościół ale także dom katechetyczny, w którym działają wspólnoty, dzięki inicjatywie Ks. Gwidona, przeszedł remont. Między innymi elewacja zewnętrzna została ocieplona (strona wschodnia, południowa i północna); została dokonana wymiana wszystkich okien; odremontowano łazienkę przy kancelarii i przy kuchni obok sali Św. Jana Bosko. Remontu doczekała się część kancelaryjna i poradnictwa rodzinnego oraz zostały zrobione nowe schody i drzwi do Domu Katechetycznego. Renowację przeszła również kuchnia przy sali Św. Jana Bosko oraz korytarz i salki w domu katechetycznym.

Również dom zakonny nie ominęły remonty, za które będą wdzięczni teraźniejsi i przyszli współbracia. Między innymi odbyły się remonty dwóch świetlic domowych; całkowity remont kuchni; przebudowa jadalni; remont dwóch rozmównic; remont i nowe wyposażenie 12 łazienek; remont (gładź) 21 pomieszczeń; remonty malowanie wszystkich korytarzy; nowa posadzka na korytarzu na parterze i schodach od strony kuchennej; cyklinowanie i lakierowanie korytarza górnego. Zbudowane zostały między innymi: nowa elewacja – ocieplenie domu zakonnego; nowe pokrycie dachowe z ociepleniem; taras na dachu; nowe gazowe ogrzewanie w pralni; nowe pokrycie dachowe z ociepleniem na pralni; parking z polbruku na podwórzu; grobowiec Salezjanów.

Tyle rzeczy materialnych. Ale przecież probostwo Księdza Gwidona Ekerta zostawia nam również głęboką spuściznę duchową. W pamięci Pilan zostaną piękne majowe i październikowe Apele pod pomnikiem papieża Jana Pawła II, które zostały zainicjonowane przez Księdza Gwidona. Prowadził wiele wspólnot, oraz wspierał różne przedsięwzięcia grup przy parafii. Jego otwartość i przyjazne nastawienie do ludzi wręcz przyciągało do Kościoła. Budował poczucie wspólnoty parafii – także poprzez organizowanie rokrocznie Festynów Parafialnych. Dla wielu był jak skała udzielająca schronienia w czasie burzy. W końcu Ksiądz Gwidon jest bardzo ciepłym człowiekiem, który dla każdego ma otwarte ramiona. Doskonale odzwierciedla księdza Bosko i charyzmat Salezjanów, dbając o rozwój duchowy młodego człowieka. “Współczesny ksiądz Bosko” – tak wspominają Go młodzi.

Drogi Księże Proboszczu!
Żadne słowa nie wyrażą tego jak bardzo jesteśmy wdzięczni za Twoją posługę w naszej parafii. Składamy Ci najserdeczniejsze PODZIĘKOWANIE za to, co dla nas zrobiłeś. Nigdy nie zapomnimy Ciebie, Twojego uśmiechu i Twojej dobroci okazywanej co dnia! Dziękujemy za Twe kochające serce, którym ogarniałeś całą parafię. Wdzięczni jesteśmy Bogu za Twoją osobę – Dobrego Pasterza parafii. Dziękujemy Chrystusowi za Twoją posługę, otwartość, zaangażowanie, za bycie z nami, bo taka jest rola Pasterza Owczarni, którą powierzył Ci Pan. Twoją pracę, troskę o parafię i parafian zachowamy w głębokiej pamięci polecając Cię modlitewnie tu, w Świętej Rodzinie. Niech na dalsze lata pracy Jezus, Maryja i Józef wypraszają Ci światło, a także dopomagają w codziennych trudach! BÓG ZAPŁAĆ!

Twoi parafianie