Współpracownicy pożegnali proboszcza

Księga Koheleta mówi: „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1). W naszej parafii nadchodzi czas pożegnania się z obecnym księdzem Proboszczem. Pierwsi oficjalnie pożegnali się Salezjanie Współpracownicy na ostatnim przed wakacjami spotkaniu.

Jak już wcześniej było wiadomo, w 2010 roku kończy się sześcioletnia kadencja urzędującego Proboszcza ks. Gwidona Ekerta. Choć do oficjalnej zmiany proboszcza pozostał jeszcze miesiąc (odbędzie się ona 11 lipca 2010), Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników, działające przy naszej parafii, już podziękowało księdzu Gwidonowi za 6-cio letnią współpracę i opiekę nad Stowarzyszeniem SW.

„Nie spodziewałem się, że już nadchodzi ten czas żegnania się” – mówił ks. Proboszcz. Pożegnanie odbyło się 8 czerwca, podczas ostatniego w tym roku katechetycznym spotkania Współpracowników. Najpierw odbyła się Msza święta w kaplicy zakonnej. Po niej uczestnicy przeszli do sali Św. Jana Bosko – gdzie czekały przygotowane słodkości. Zanim wszyscy zasiedli do stołu, głos zabrała główna koordynatorka Współpracowników – p. Stefania Majchrzak. W imieniu Stowarzyszenia przekazała księdzu Proboszczowi najszczersze podziękowania za wspólnie spędzone lata. Wyrazem wdzięczności były też kwiaty, książka i … kapcie(!) – by ksiądz Gwidon do nas wracał.

Podczas wspólnie spędzonych chwil był czas na krótkie podsumowanie oraz przeproszenie za wszelkie błędy i niedociągnięcia. Na końcu Współpracownicy zrobili sobie ostanie wspólne zdjęcie ze swoim opiekunem.

Ksiądz Ekert zdradził również gdzie odchodzi oraz jacy inni kapłani opuszczą naszą placówkę.

+

[tip]8.06.2010 – Pożegnanie ks. Proboszcza Gwidona Ekerta przez Salezjanów Współpracowników[/tip]