Rok szkolny i katechetyczny zakończony

Ostatni dzwonek roku szkolnego 2009/2010 wybrzmiał w piątek – 25 czerwca 2010 roku. Dzieci i młodzież udała się na zasłużony wypoczynek wakacyjny.

Dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, katecheci, rodzice, dzieci i młodzież zanim usłyszeli ostatni dzwonek udali się do kościoła Świętej Rodziny, aby podziękować Panu Bogu za cały rok intensywnej nauki, zdobywania wiedzy i sprawdzania jak się ona ugruntowała w ich umysłach i codziennym życiu. Dziękowali Bogu za swoich kochających Rodziców, za ich trud pracy, pomoc w nauce, a szczególnie za miłość jaką ich otaczają. Dziękując prosili także o szczęśliwe wakacje.

Młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych przeżywała swą Mszę świętą zakończeniową we wtorek – 22 czerwca o godz. 10.00; Młodzież z Gimnazjum nr 4 w środę – 23 czerwca o godz. 9.00. W czwartek – 24 czerwca modlili się: o godz. 9.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, a o godz. 11.00 młodzież z Liceum Ogólnokształcącego z ul. W. Pola. Natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i inne na Mszy świętej – 25 czerwca o godz. 8.00.

Młodzieży, dzieciom, dyrektorom szkół, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i innym pracownikom szkolnym życzymy udanego czasu wakacji i udanych urlopów, a także tego, aby nie zapominali, że od praktyki wiary w codzienności nie ma wakacji.