Ksiądz Stanisław Styrna – Złoty Jubilat

W niedzielę – 20 czerwca 2010 r.  o godz. 10.30 w kościele parafii św. Jana Bosko w Szczecinie odbył się Złoty Jubileusz Kapłaństwa księdza Stanisława Styrny, byłego proboszcza naszej parafii.

Delegacja naszej parafii, której przewodził ks. Zdzisław Cholewiński, tego dnia wczesnym ranem udała się do Szczecina, aby uczestniczyć w Złotym Jubileuszu Kapłaństwa, byłego naszego proboszcza ks. Stanisława Styrny. Msza święta zaplanowana była na godz. 10.30. A przewodniczył jej, brat Jubilata, ksiądz Biskup Jan Styrna. Kazanie wygłosił były inspektor Salezjańskiej Prowicji św. Wojciecha ks. Zbigniew Łepko.

Dostojny Jubilat został wyświęcony na kapłana 29 czerwca 1960 roku. Pracował jako proboszcz naszej parafii przez szereg lat. On też założył obchodzącą srebrny jubileusz istnienia Odnowę w Duchu Świętym „Nazaret” w naszej parafii.

Dlatego ta wspólnota została wybrana, aby brać udział w uroczystościach jubileuszowych. Na zakończenie Eucharystii składano Jubilatowi – ks. Stanisławowi życzenia, a wśród składających była i nasza delegacja.

W życzeniach powiedzieli: „Kochany Ks. Stanisławie! W imieniu parafian Świętej Rodziny w Pile oraz Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret”, istniejącej od 25 lat, której Ty jesteś założycielem, dziękujemy Bogu: za Ciebie, za Twoje powołanie, za Twoje kapłaństwo. Jesteś naszym ojcem. Jesteś w naszych sercach. Jesteś w naszej modlitwie. Szczęść Boże!”

W skład delegacji wchodzili: ks. Zdzisław Cholewiński, Irena Baczyńska, Wila i Zbigniew Miłostan, Zenon Wilczek, Teresa Ossowska, Marta Lubczyńska, Krystyna Kicińska i Krystyna Stawicka.

[tip]Zdjęcia z Jubileuszu ks. Stanisława Styrny[/tip]