Boże Ciało 2010

Nasza parafia, wraz z parafią św. Antoniego oraz parafią św. St. Kostki, przygotowała Pilską Procesję Bożego Ciała. Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią na placu Zwycięstwa, przy pomniku Sługi Bożego Jana Pawła II o godzinie 10.30.

Mszy Świętej przewodniczył J.E. ks. biskup ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak. W homilii, jak zawsze, biskup nawiązał do życia młodych ludzi. Tym razem opisał sytuację, w jakiej znalazł się biedny chłopak zaraz po bierzmowaniu. Zdecydował on – jak mówił bp. Dajczak – że przekaże wszystkie pieniądze, które dostał na bierzmowanie dla dzieci z Afryki. Przywołując heroiczną postawę nowobierzmowanego, który mimo własnego niedostatku, podzielił się z jeszcze bardziej potrzebującymi, ks. biskup chciał zwrócić uwagę na tych, którzy w dniu Bożego Ciała nie mogą przejść w Procesji z powodu powodzi.

W intencji powodzian pamiętaliśmy również w wezwaniach modlitwy wiernych.

Po Eucharystii, wraz z licznym udziałem dzieci pierwszokomunijnych, dziewczynek sypiących kwiatki, pocztów sztandarowych, chorągwi, ministrantów i kondekanalnymi księżmi oraz z najważniejszym – Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramentem – przeszliśmy w orszaku do czterech ołtarzy. Trasa przebiegała tradycyjnie. Pierwszy ołtarz zlokalizowany był przy sklepie Multus, naprzeciwko starej poczty. Drugi – przy Domu Pomocy Społecznej. Trzeci – znajdował się na ołtarzu polowym przy parafii św. St. Kostki, a czwarty, ostatni ołtarz przed kościołem św. Antoniego.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się organizację Procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy do policji i służb mundurowych, ratowników medycznych. Dziękujemy połączonym chórom, orkiestrze, dzieciom, Podwórkowemu Kółkowi Różańca, kolejarzom, ministrantom, pocztom sztandarowym oraz Wam, wszystkim wiernym, za godne uczestnictwo w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Bóg zapłać!

+

[tip]Zobacz zdjęcia z pilskiej procesji w Boże Ciało[/tip]