25-LECIE ODNOWY „NAZARET”

Przez trzy dni Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” – działająca przy naszej parafii – będzie świętować swoje 25-lecie istnienia. W programie przewidziany jest koncert zespołu „Mocni w Duchu”. 

Gdy przychodzi jubileusz warto przypomnieć sobie jak powstawała „Odnowa” przy naszej parafii.

W dniu 01.08.1983 r. wyruszyła po raz pierwszy piesza pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Grupa pilska “szósteczka” liczyła 102 osoby. Była to najstarsza wiekiem grupa, której dokuczał brak umiejętności śpiewania. Dlatego po powrocie z pielgrzymki postanowiono spotykać się na wspólnym dzieleniu się wspomnieniami z pielgrzymki i nauce śpiewu. W następnym roku odbyła się II Koszalińsko-Kołobrzeska Piesza Pielgrzymka ze Skrzatusza na Jasną Górę. Grupa pilska liczyła około 250 osób. W czasie tej pielgrzymki Ks. Stanisław Styrna zaprosił do naszej grupy przedstawicieli Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym ze Słupska, którzy głosili świadectwa o swoim życiu we wspólnocie. Jesienią 1984 r. odbył się I Kongres Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie, w którym uczestniczył Ks. Proboszcz Stanisław Styrna. Po powrocie z tego kongresu stwierdził, że spotkania pielgrzymkowe powinny przemienić się “na coś poważniejszego”. Od miesiąca września rozpoczęły się regularne spotkania czwartkowe. Wraz z upływem czasu zaczęły mieć charakter spotkań modlitewnych. Tak oto formowała się Wspólnota Odnowy przy naszej parafii.

Pierwsze spotkanie seminaryjne odbyło się 07.03.1985 r., a uczestniczyło w nim 86 osób. Słuchaczem był również Ks .Stanisław Styrna. Animatorzy wywodzili się spośród uczestników seminariów. Modlitwy wstępne były przygotowywane również przez uczestników seminariów. W dniu 9 maja 1985 r. animatorzy z Gorzowa Wlkp. modlili się o uzdrowienie wewnętrzne seminarzystów. Modlitwa o wylanie Ducha Świętego miała miejsce w Rokitnie 15.06.1985 r. W październiku tego samego roku została ustalona nazwa wspólnoty “NAZARET”.

I tak już 25 lat działa Odnowa w Duchu Świętym. Obecnie za Odnowę odpowiedzialny jest ks. Zdzisław Cholewiński, a liderem jest p. Irena Baczyńska.

Jubieluszowe świętowanie rozpocznie się w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego – w piątek 11 czerwca 2010 r. – o godzinie 17.00 – Koncertem Ewangelizacyjnym zespołu „Mocni w Duchu z Łodzi” . Następnie o 18.15 wokół kościoła przejdzie parafialna procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.19.00 przewidziana jest Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie z udziałem zespołu „Mocni w Duchu”. Tego dnia świętowanie zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00.

W sobotę przewidziane są obchody wewnątrz wspólnoty „Odnowy”.

W niedzielę, 13 czerwca o godzinie 11.00, zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Święta pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Ordynariusza Edwarda Dajczaka. Po Eucharystii w sali Jana Bosko będzie wspólna kawa i słodkości.