Wiemy kto odchodzi!

W życiu każdego kapłana – a w szczególności salezjanina – przychodzi taki moment, że musi się pożegnać ze swoją parafią i przejść do innej placówki. Przerywając wszelkie spekulacje i plotki już teraz publikujemy informacje o tym, jacy kapłani opuszczą naszą parafię podczas wakacyjnej rotacji.

Jak już było wcześniej wiadomo, w 2010 roku kończy się sześcioletnia kadencja urzędującego proboszcza – ks. Gwidona Ekerta. Przechodzi on na placówkę do Rumi (parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego).

Nowym proboszczem będzie czterdziestosześcioletni salezjanin pochodzący ze Złocieńca – ks. Zbigniew Hul – obecnie katecheta w Szkołach Salezjańskich w Szczecinie.

Administracyjna zmiana proboszcza odbędzie się 10 lipca, a 11 lipca A.D. 2010 zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę Świętą o godzinie 18.00,  kiedy to oficjalnie pożegnamy ks. Gwidona i przywitamy nowego proboszcza.

Prócz zmiany proboszcza, czeka nas także pożegnanie się z ks. Mirosławem Kurkiewiczem, który obejmuje probostwo w Czaplinku (parafia p.w. Świętej Trójcy). Natomiast ks. Przemysław Cholewa, wprawdzie zostaje w Pile, ale nie będzie już pracował w naszej parafii. Od przyszłego roku katechetycznego będzie posługiwał w Inspektoracie Towarzystwa Salezjańskiego jako odpowiedzialny za media.