Koncert TGD w Pile nowa data !

9 maja – w Pilskim Domu Kultury, o godz. 18.00 odbędzie się religijny koncert zespołu „TGD – Trzecia Godzina Dnia”. Cena biletu 15 zł. Bilety można nabyć w kasie Pilskiego Domu Kultury.

TGD jest obecnie zespołem ekumenicznym – zarówno soliści, jak i chórzyści reprezentują różne denominacje chrześcijańskie i pochodzą z różnych zakątków Polski. Dla członków zespołu co roku w innym miejscu w Polsce są organizowane obozy, na których chór ćwiczy repertuar i integruje się ze sobą. Dla chętnych do wspólnego spędzenia czasu z zespołem w formie wspólnego śpiewania, społeczności i modlitwy zostały stworzone kilka lat temu warsztato-rekolekcje „Trzy Głośne Dni z TGD”.

Największą popularność przyniosły zespołowi dwa koncerty: wielkanocny „Wierzyć, to znaczy chodzić po wodzie” (2001) oraz bożonarodzeniowy „Raduj się świecie” (2003), które były później wielokrotne emitowane na antenie TVP. W 2006 roku chór wystąpił na zaproszenie Mezo oraz Mieczysława Szcześniaka na Sopot Festival 2006, wykonując wspólnie z nimi utwór „Wstawaj” w konkursie o Bursztynowego Słowika w trakcie pierwszego dnia festiwalu.

Najnowszym projektem chóru jest płyta koncertowa „PS„, która jest efektem ponad dwuletnich przygotowań. Główną inspiracją przy tworzeniu nowych utworów były psalmy.

Nazwa zespołu – Trzecia Godzina Dnia, jest nawiązaniem do momentu zesłania Ducha Świętego.