Stacja X Drogi Krzyżowej

Droga Krzyżowa Młodych Wielki Post

Stacja X – Jezus z szat obdarty.

Został nagi, sam, opuszczony…  Skończyła się już droga na górę, wykonanie wyroku coraz bliższe. Bezduszni żołnierze odarli GO z szat, upokorzyli Cię. Nie zdawali sobie sprawy jak wielki i potężny jesteś Panie. Rzucili losy o szaty tylko tyle byłeś dla nich warty to co miałeś na sobie!

Jaki jestem ja, co jest dla mnie ważne?  Czasami nie dostrzegamy tego co powinniśmy. A może to my czasami też odzieramy z szat czyjeś uczucia. Wystawiamy je na pośmiewisko. Nie szanujemy innych ranimy słowem… Pojawia się ból, którego żadne słowa nie są w stanie opisać. Po co to wszystko robię, dla własnej satysfakcji? Staję się takim samym żołnierzem jak oprawcy Jezusa. Rzucam czyjś los nie ważne co się z tym stanie. Gram, chodź nie mam takiego prawa! Staje się bezuczuciową istotą.

Uświadom sobie! Nie możesz! Nie stań się wyrocznią, nie obdzieraj innych z uczuć! Współczuj, pomóż! Nie bądź człowiekiem z tłumu, który się śmiał! Stań naprzeciw wyciągnij rękę pomóż! Pomóż usłyszeć i zrozumieć to co niewypowiedziane.

Panie nie pozwól abym odzierał innych!

Rozważał:  Zbyszek (lat 20)

 

Wielkopostne rozważania Drogi Krzyżowej pisane są przez naszych
młodych parafian. Kolejne rozważania będą się ukazywały w każdy
wtorek i piątek przez cały Wielki Post o godzinie 15.00. Niech krótkie
rozważania tej Drogi pomogą nam zagłębić się w sens cierpienia Chrystus
a.