Stacja VIII Drogi Krzyżowej

Droga Krzyżowa Młodych Wielki Post

Stacja VIII – Jezus pociesza płaczące niewiasty.

Im bliżej szczytu Golgoty, tym coraz więcej głosów współczucia i litości słychać było z tłumu. Jezus zwrócił się do idących obok niewiast, by płakały nad sobą, gdyż „same są tylko gałązkami tego drzewa, którym jest Jezus”.

Niewiasty lamentują nad cierpieniem Chrystusa. Ale Jezus nie tego chce. On pragnie, abyśmy płakali nad sobą. Nad swoimi grzechami. Tylko, że nam wygodniej płakać nad innymi. Nad bezrobotnymi, bezdomnymi, chorymi.

„Błogosławieni, którzy płaczą, albowiem oni będą pocieszeni” – „Błogosławiony” znaczy szczęśliwy. Istnieje płacz dziecka i płacz zniewieściałego. Istnieje skrucha Dawida i ewangelizacja celnika. Jest to płacz, którego nie należy się wstydzić. Jest to męskie wyznanie prawdy: „Ojcze zgrzeszyłem przeciw niebu i przeciw Tobie”.

Naucz mnie słów: ”przepraszam Cie Mamo, Tato, Żono, Przyjacielu…” Pozwól mi odkryć, że w Sakramencie Pojednania Ty sam na mnie czekasz. Dlaczego nie przychodzę? Dlaczego przychodzę tak rzadko? Przecież szczerze szukam Prawdy i pragnę dawać jej świadectwo…

Czas powiedzieć sobie jasno: to ja jestem grzeszny, to ja jestem sprawcą wiele złego i to nad sobą powinienem zapłakać.

Panie, naucz mnie płakać nad moimi grzechami.

Rozważał:  Patryk (lat 18)

Wielkopostne rozważania Drogi Krzyżowej pisane są przez naszych
młodych parafian. Kolejne rozważania będą się ukazywały w każdy
wtorek i piątek przez cały Wielki Post o godzinie 15.00. Niech krótkie
rozważania tej Drogi pomogą nam zagłębić się w sens cierpienia Chrystus
a.