Stacja V Drogi Krzyżowej

Droga Krzyżowa Młodych Wielki Post

Stacja V – Szymon z Cyreny przymuszony do niesienia krzyża.

Szymon był zwykłym człowiekiem wracającym z pola. Zmuszonym, ale jednak ochoczo niosącym krzyż. A dziś? Dzisiejszy świat boi się krzyża.

Często zdarza się, że wielu ludzi musi samotnie dźwigać swój ciężar krzyża – ciężar codzienności. Brakuje im „Szymona z Cyreny”, który przyszedłby z pomocą. A czy ja nie uciekam od krzyża? A może zagłuszam go głosem współczesnego świata – telewizją, komórką, internetem, mediami. Czy znam miejsce krzyża w moim życiu? Czy pogoń za pieniądzem, uleganie nieczystości, brak wrażliwości na ludzkie nieszczęście nie jest odrzuceniem Chrystusowego Krzyża? Obym nigdy nie poddał się złudnemu szczęściu, służąc mamonie!

Jezu cichy i pokornego serca naucz i mnie tej pokory, której w trakcie drogi na miejsce zbawienia zdołałeś nauczyć Cyrenejczyka.

Rozważał:  Krzysztof (lat 19)

Wielkopostne rozważania Drogi Krzyżowej pisane są przez naszych młodych parafian. Kolejne rozważania będą się ukazywały w każdy wtorek i piątek przez cały Wielki Post o godzinie 15.00. Niech krótkie rozważania tej Drogi pomogą nam zagłębić się w sens cierpienia Chrystusa.