Pilska Droga Krzyżowa

To już trzynasty raz, kiedy w ostatni wielkopostny piątek¹, spod kościoła św. St. Kostki wyruszy ulicami miasta Pilska Droga Krzyżowa. 26 marca 2010 r. o godzinie 18.30 odbędzie się Eucharystia w „czerwonym kościele”, po której, około godz. 19.00 przejdziemy tradycyjną trasą, ale zakończymy ją pod pomnikiem Sługi Bożego Jana Pawła II.

EDIT 25.03.2010 – Podajemy plan niesienia krzyża.

Rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej będziemy modlić się w intencji wyniesienia do Chwały Ołtarzy największego Polaka Ojca Świętego Jana Pawła II, Kapłana męczennika Ks. Jerzego Popiełuszkę i Prymasa Tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, oraz w intencji Naszych Rodzin i Młodzieży. Drogę poprowadzi nowy biskup pomocniczy naszej diecezji – J.E. Ks. Bp dr Krzysztof Zadarko.

Przejdziemy kolejno ulicami: Browarną, 11 Listopada, Pl. Konstytucji 3 Maja, Buczka, Kilińskiego i zakończymy na placu Zwycięstwa. W drodze uczestniczyć będą m.in. reprezentacja Policji Państwowej, Kombatanci, Kolejarze, Służba Zdrowia, delegacje Pilskich Szkół oraz Harcerze. Pilan prosimy o zabranie zniczy.

Krzyż kolejno nieść będą:

 • Z kościoła do I Stacji – kapłani
 • I – II – Siostry Zakonne
 • II – III – Akcja Katolicka z naszego miasta
 • III – IV  – Par. Św. Antoniego i Br. Kapucyni
 • IV – V  – Funkcjonariusze Szkoły Policji w Pile
 • V – VI – Żywy Różaniec z naszego miasta
 • VI – VII – Parafia Św. Józefa i Św. Rafała Kalinowskiego ze swymi kapłanami
 • VII – VIII – Towarzystwo Przyjaciół Chorych, lekarze, Służba zdrowia i wolontariusze
 • VIII – IX – młodzież naszego miasta
 • IX – X  – CARITAS naszego miasta
 • X – XI – Parafia NMP Wspomożenia Wiernych i Św. Jana Bosko ze swymi kapłanami
 • XI – XII – Odnowa w Duchu Świętym naszego miasta
 • XII – XIII  – NEOKATECHUMENAT naszego miasta
 • XIII – XIV – Ministranci – do Pomnika Jana Pawła II

Droga Krzyżowa ulicami miasta w 2009 roku:

¹ostatni wielkopostny piątek – Wielki Post kończy się w Wielki Czwartek – Mszą Wieczerzy Pańskiej, czyli Wielki Piątek należy już do obchodów Triduum Paschalnego. Ostatnim piątkiem Wielkiego Postu jest więc piątek przypadający przed Niedzielą Palmową (w tym roku jest to 26 marca).