Misterium Męki Pańskiej w Ujściu

W Niedzielę Palmową 28 marca br. o godz. 18:30 w kościele p.w. św. Mikołaja w Ujściu i na Kalwarii odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Wydarzenie to zorganizowane na 100 – lecie Kalwarii Ujskiej ma wpisać się na stałe w kalendarium wydarzeń Północnej Wielkopolski. Spod naszej parafii będzie podstawiony darmowy autobus.

Innowacyjne podejście pozwoliło przygotować Pasję w sposób nowatorski z wykorzystaniem efektów światła, dźwięku i naturalnego blasku ognia. Wydarzenie to inspiruje i pozwala spojrzeć na misterium jak na sztukę, która ułatwi przeżycie okresu Wielkiej Nocy. Na uroczystość zaproszono Prymasa Polski Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. W związku z tak spektakularnym wydarzeniem oraz bardzo dużą liczbą uczestników oraz dla warunków transmisji telewizyjnej zostanie zamknięty fragment drogi krajowej nr 11 na odcinku – całe centrum, czyli Plac Wiosny Ludów do ulicy Czarnkowskiej i kanałowej w druga stronę objazd – samochody osobowe z Poznania w kierunku Piły ulicą Kanałową, natomiast samochody ciężkie przez Nową Wieś Ujską, a samochody z kierunku Piły ulicą Czarnkowską i przez Czarnków lub Nową Wieś Ujską. Wymieniony odcinek będzie wyłączony z ruchu w godz. od 19:00 do 20:30, w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz warunków dla skupienia i modlitwy. Zachęcamy do korzystania ze specjalnej komunikacji autobusowej na trasie Piła –Ujście –Piła.

Organizatorami są: Starostwo Powiatowe w Pile, Urząd Miasta i Gminy Ujście, Parafa pw. św. Mikołaja, Ujski Dom Kultury oraz Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski.

Dla osób przybywających własnym samochodem zostały wydzielone miejsca parkingowe, w celu sprawnego kierowania na parkingi Policja oraz służby porządkowe proszą o wyłożenie białej kartki za przednią szybę samochodu.

Mieszkańcy Piły mogą skorzystać z autobusów podstawionych pod parafie:
Parafia św. Jana Bosko / Szkoły Salezjańskie, ul. Dembowskiego 4,  godz. odjazdu 18:00
Parafia  pw. Świętej Rodziny, ul. Jana Bosko 1, godz. odjazdu 18:00
Parafia p.w. NMP Wspomożenia Wiernych, ul. Złota 1, godz. odjazdu 18:00
Parafia św. Antoniego, ul. Ludowa 20, godz. odjazdu 18:00
Parafia Garnizonowa NMP Częstochowskiej, ul. Podchorążych 17, godz. odjazdu 17:50
Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Korczaka, godz. odjazdu 18:00
Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego, ul. Śniadeckich 90, godz. odjazdu 17:40
Parafia p.w. Rafała Kalinowskiego, Rynek Koszycki 1, godz. odjazdu 17:50

Misterium Męki Pańskiej z Kalwarii Ujskiej transmitować będzie na żywo TV-Asta.

Źródło:
www.echopoznania.pl