Biskup w blogu dla młodych

Znany z otwartości na sprawy młodzieży, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak na wszelki sposób szuka możliwości dotarcie do młodego pokolenia. Ksiądz biskup ma swój video-blog, na którym będzie odpowiadał na pytania internautów.

Już dziś biskup odpiera dziesiątki listów od młodzieży za pomocą poczty e-mail. Do pracy ewangelizacyjnej używa też skype’a. Pomysł utworzenia video-bloga ma być kolejną próbą nawiązania dialogu. – Skoro ten sposób komunikowania się młodych bardzo im odpowiada, spróbuję włączyć się w taką formę i język rozmowy. Ja dopiero się uczę, a młodzi są sprawniejsi ode mnie – przyznaje biskup Dajczak. Z wykorzystaniem mediów elektronicznych w docieraniu do młodzieży wiąże duże nadzieje.

Video-blog z udziałem biskupa powstał na stronie http://koszalin.opokamlodych.pl która poświęcona jest zagadnieniom religijnym mogących zainteresować ludzi młodych. W pierwszej odsłonie bloga internauta usłyszy odpowiedź na pytanie dotyczące istoty chrześcijaństwa. Następne, które powstaną w czasie Wielkiego Postu będą dotyczyły tego okresu liturgicznego. Sam hierarcha liczy na pytania i komentarze wpisywane pod wypowiedzią. Na ich podstawie będą opracowywane kolejne „wejścia”.

Wystąpienia w „blogowym okienku” dalekie są od patosu, kazalniczego tonu. Biskup zwraca się do odbiorcy w 1 osobie liczby pojedynczej. Mówi językiem prostym, komunikatywnym, a przedstawione racje popiera przykładami z własnego życia, ze spotkań i listów.

W przedsięwzięcie zaangażowali się twórcy telewizyjnej „Barki” – katolickiego programu, który jest emitowany przez szczeciński oddział TVP3 i dziennikarze Gościa Niedzielnego.

16 lutego bp Edward Dajczak kończy 61 lat. Ordynariuszem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest od 2007 r. Wcześniej dał się poznać młodzieży jako aktywny uczestnik i moderator „Przystanku Jezus”

Zobacz video-blog księdza biskupa:
www.mlodzi.koszalin.opoka.org.pl

Za portalem:
www.wiara.pl