Stacja III Drogi Krzyżowej

Droga Krzyżowa Młodych Wielki Post

Stacja III – Jezus po raz pierwszy upada pod krzyżem.

Pierwszy upadek Pana Jezusa pod Krzyżem przypomina wszystkie te sytuacje, kiedy — pełni sił i zapału — zostajemy nagle ugodzeni w jakiś czuły punkt, w jakieś słabe miejsce, które tak szalenie boli, że już na początku drogi grozi nam kompletna rezygnacja i poczucie bezsensu tego, co będzie dalej.

I właśnie wtedy czas przypomnieć Jezusa, który z tego pierwszego upadku powstał, jakby nie pokazując swojej słabości, ale ucząc nas, że sił ducha i serca wystarczy, by dalej iść drogą. Wystarczy wiara i miłość oraz pamięć o tym, że Bóg w tym wszystkim ma dla nas plan. Plan na życie, nie na śmierć. Bo aby powstać trzeba upaść. Aby dostrzec miłość trzeba ją poznawać. Tak więc aby przejść trzecią stację z Jezusem, który upada pod ciężarem Krzyża, trzeba zaufać woli Ojca – nie swojej. Zaufanie i wiara daje moc by można było iść dalej, kochać głębiej i żyć pełnią człowieczeństwa. Cieszyć się pięknem dalszej drogi… drogi do Życia Wiecznego.

Jezu Chryste, który znasz nasze słabości, pomóż nam iść przez życie w codzienności. Naucz nas bardziej kochać Ciebie i się nie poddawać!

Rozważała: Weronika (lat 22)

Wielkopostne rozważania Drogi Krzyżowej pisane są przez naszych
młodych parafian. Kolejne rozważania będą się ukazywały w każdy
wtorek
i piątek przez cały Wielki Post o godzinie 15.00. Niech krótkie

rozważania tej Drogi pomogą nam zagłębić się w sens cierpienia Chrystusa.