Święty Mikołaj odwiedził dzieci na Mszy Św.


Wszystkie dzieci niecierpliwie oczekują dnia, kiedy to Święty Mikołaj “odwiedza” ich domy, zostawiając im małe słodkości. Mowa oczywiście o dniu 6 grudnia. Także w naszym kościele, na Mszy świętej z udziałem dzieci, przygotowane zostały mikołajki.

Dzieci, zgromadzone na Eucharystii o 12.30, odwiedził święty Mikołaj. Ale nie ten ze supermarketu, przebrany w czerwone ubranie i zachęcający do kupna danego produktu. Dzieci mogły zobaczyć tego prawdziwego św. Mikołaja – biskupa z Miry. Był on ubrany w czerwone szaty liturgiczne, z pastorałem w ręku i mitrą na głowie. Młodociani wierni mogli zadawać Mikołajowi pytania, a czasem to św. Biskup zadawał im pytania. Na koniec Mszy, przy wyjściu z kościoła każdy otrzymywał mały podarek.

Postać świętego Mikołaja Cudotwórcy z Miry jest słabo znana wśród dzieci. W ich pamięci jest bardziej postać mikołaja wykreowanego przez kulturę masową. I tak na przykład na pytanie św. Biskupa Miry – “skąd pochodzę?” padały odpowiedzi: “z Laponii”. Na szczęście, dzięki pomysłowości Salezjanów, przypomina się dzieciom prawdziwego świętego Mikołaja – Świętego Katolickiego Kościoła.