Marana-tha!

Fioletowe szaty liturgiczne, wieniec z czterema świecami w prezbiterium, roratka przy ołtarzu, opuszczenie „Chwała na wysokości…” w liturgii – to wszystko symbolizuje nam jedno: rozpoczął się Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Także wraz z pierwszą niedzielą adwentu, która w tym roku wypadała 29 listopada, rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny 2010 – Rok C.

Oby ten czas adwentu nie był dla nas czasem zmarnowanym. Dobrze przygotujmy się na przyjście Pana, nie tylko jako Dzieciątka Jezus, ale również jako Chrystusa Króla, który wezwie nas na Sąd Ostateczny. W tych przygotowaniach pomogą nam nasze adwentowe postanowienia, wzmocnione modlitwą, refleksją nad Pismem Świętym, czy uczestnictwo we Mszy św. W okresie adwentu zapraszamy na Mszę Św. Roratnią – dla ogółu wiernych codziennie o godz. 7.00; dla dzieci możliwie z rodzicami od poniedziałku do piątku o godz.16.30; dla młodzieży szczególnie w piątki o 19.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa, a dzieci zapraszamy z lampionami. Nie mniej ważna jest spowiedź święta. Nie czekaj do ostatniego tygodnia przed 25 grudnia. Skorzystaj z sakramentu pojednania już teraz – na początku adwentowej drogi. Chrystus w konfesjonale czeka na Ciebie codziennie, na początku każdej Eucharystii.

Niech Maryja Bożarodzicielka – Gwiazda Nowej Ewangelizacji pomoże nam przygotować nasze serca na powtórne przyjście Jej syna. Maranatha!