Kwartalne skupienie Salezjanów Współpracowników.

Spora grupa Salezjanów Współpracowników z naszej parafii uczestniczyła w kwartalnym skupieniu SW, które w dniu 14 listopada zorganizowała debrzniańska wspólnota SSW przy tamtejszej parafii. Prócz pilskich Współpracowników, w skupieniu uczestniczyli Współpracownicy z Bydgoszczy.

     Spotkanie rozpoczęło się śniadaniem w Oratorium. Następnie mogliśmy posłuchać katechezy ks. Janusza Zdolskiego, który w swoich słowach nawiązał do wiązanki ks. generała salezjanów na 2010 rok, osoby bł. Michała Ruy oraz środowej Ewangelii: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”. Później przyszedł czas na pracę w grupach. Podzieliliśmy się na 4 zespoły, które, poprzez swojego lidera, referowały owoce pracy. Wyniki tych dyskusji w grupach można będzie również przeczytać w grudniowym numerze Biuletynu Rodziny Salezjańskiej.

     Pogoda dopisała, także po Mszy świętej, mogliśmy spokojnie przespacerować się do restauracji położonej przy jeziorze, gdzie czekał już na nas obiad. Tam również podziękowaliśmy ks. Januszowi oraz gospodarzom: ks. Dariuszowi Gojko oraz Współpracownicom z Debrzna. Po posiłku wróciliśmy do kościoła, gdzie koronką do Miłosierdzia Bożego zakończyliśmy kwartalne skupienie.

     Choć inne parafie rozjechały się do swoich miejscowości, my jeszcze chwilę zostaliśmy w Debrznie. Grupa jednogłośnie zaproponowała, żeby odwiedzić grób mamy ks. Janusza – Anny Zdolskiej, która odeszła do Pana w kwietniu tego roku. W jej intencji odmówiliśmy dziesiątek różańca, po czym wróciliśmy do Piły.